Ruszyła wycinka drzew pod przekop!

  • 16.02.2019, 18:26 (aktualizacja 22.02.2019, 12:13)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Ruszyła wycinka drzew pod przekop! wizualizacja/materiały Ministerstwa Gospodarki Morskiej
Wojewoda pomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności i dotyczy części znajdującej się w Pomorskiem - podało w piątek biuro prasowe wojewody pomorskiego.

 

Jeszcze tego samego dnia przed południem rozpoczęto wycinkę drzew na terenie Mierzei Wiślanej:

"Są wszystkie niezbędne decyzje ws. Przekopu Mierzei Wiślanej.Dziś zezwolenie na realizację wydał Wojewoda Pomorski.  Zgodnie z art. 25 specustawy o Przekopie, którą w Sejmie poparło ponad 400 posłów (w tym także opozycja) dziś ruszyła wycinka drzew, która zakończy się przed okresem lęgowym ptaków. "

- poinformowało w piątek Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Przekop to projekt, który ma znacząco poprawić dostęp do portu w Elblągu oraz zagwarantować Polsce swobodny dostęp z Zalewu Wiślanego na Bałtyk z pominięciem kontrolowanej przez Rosję Cieśniny Piławskiej.

Dzięki temu rozwiązaniu elbląski terminal będzie mógł swobodnie przyjmować mniejsze ładunki, odciążając porty trójmiejskie. Rozwój tego portu będzie sprzyjał powstawaniu nowych miejsc pracy, poprawi walory turystyczne miejscowości położonych nad Zalewem Wiślanym oraz wpłynie na rozwój gospodarczy całego regionu północno-wschodniej Polski.

Budowa kanału potrwa do 2022 roku, a jej koszt wyniesie ok. 880 milionów złotych i w całości będzie pokryty z budżetu państwa.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Antoni
Antoni 18.02.2019, 16:25
Dotychczas może to mieszańcy miejscowości na mierzei. a może nie tutejsi właściciele pensjonatów lub działek demolowali lasy tworząc w nich latem dzikie parkingi i wysypując śmiecie. To wszystko było mało interesujące, a teraz owa inwestycja dająca ostatnią nadzieję dla Elbląga jest zwłaszcza dla TVN jest tak interesująca?

Pozostałe