Potrącony 20-latek na hulajnodze elektrycznej. Wszczęto dochodzenie

  • 16.09.2021, 17:42
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Potrącony 20-latek na hulajnodze elektrycznej. Wszczęto dochodzenie
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Elblągu na przejściu dla pieszych. Kierowca volkswagena potrącił 20-latka na hulajnodze elektrycznej. Mężczyzna doznał złamania obojczyka i pęknięcia kości skroniowej. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Policyjne dochodzenie wyjaśni szczegóły zdarzenia.

 

Do potrącenia doszło w czwartek (16.09.2021 r.) około godziny 14.30 na ulicy Teatralnej w Elblągu. Samochód marki VW Polo, prowadzony przez 28-letniego mężczyznę, potrącił na przejściu dla pieszych 20-latka poruszającego się hulajnogą elektryczną. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Doznał złamania obojczyka i pęknięcia kości skroniowej. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Policyjne dochodzenie wyjaśni szczegóły zdarzenia.

Policjanci apelują o ostrożność i uwagę na drogach. Dotyczy to zarówno pieszych jak i kierowców. W sytuacji, kiedy w pobliżu przejścia znajduje się człowiek, kierowca ma obowiązek zwolnić, zatrzymać się udzielić pierwszeństwa. Oznacza to, że nie wolno zmusić pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyśpieszenia kroku, gdy znajduje się na pasach. Z kolei piesi nie powinni wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, dotyczy to również użytkowników hulajnóg. Kierowcom i pieszym zalecamy większą ostrożność.  

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Paweł Gadaj (hulajnogą zapierxalam)
Paweł Gadaj (hulajnogą zapierxalam) 20.09.2021, 17:54
Jak ktoś nie ma wyobraźni i w chxju ma swoje i innych bezpieczeństwo. To niestety tak to się kończy jazda gamonia. Ludzie UWAŻAJCIE przecież ZDROWIE jest NAJWAŻNIEJSZE !!!POZDRAWIAM ROZWAŻNYCH KIERUJĄCYCH POJAZDAMI.( I proszę nie upierdxlać wszystkim dobrej jazdy"!!! bo jakiś gamoń niema mózgu, reszta cierpi przez jednostki!!!
Qwerty1
Qwerty1 18.09.2021, 10:48
Wprowadziliście przepis że pieszy ma pierwszeństwo i teraz święte krowy myślą że mają pierwszeństwo w każdym momencie .. Jestem kierowcą,ale akurat do Kauflandu chodzę pieszo bo obok mieszkam. Byłam świadkiem nie jednej sytuacji!! Przykład:średnio 2 tygodnie temu, przejście jak się skręca na parking dolny, jedzie kobieta skręca w prawo zatrzymała się przed przejęciem przepuściła mnie podziękowałam (bo mimo że ktoś ma pierwszeństwo to nadal kultura się kłania) po czym dziewczyna ruszyła bo nie było nikogo na przejściu a chłopak średnio 18lat jechał chodzikiem nie spojrzał czy coś jedzie wjechał pod koła kobiety całe szczęście zdążyła wy hamować ale co zrobił chłopak zaczął wyzywać kobietę prowadząca dopiero jak ja na niego huknęłam jako osoba trzecia wsiadł na rower i pojechał dziewczyna aż się trzęsła. Następna sytuacja tym razem jako kierowca, jadę ulica Robotnicza w stronę Kauflanda co przejście grupka kobiet stoi koło pasow i sobie gada (widać że z kościoła wracają) auto jadące przedemna zatrzymuje się co przejście bo myśli że ta grupka czeka na przejście, czeka czeka rusza bo żadna nawet nie raczy ruszyć ręka ze nie przechodzi zbliżamy się do następnych pasów które są dosłownie 100m dalej stoi następna grupka kobiet auto przedemna znowu się zatrzymuje do 0 i czeka aż któraś ruszy w końcu rusza i nagle babka wyskakuje z tej grupy kobiet i wskakuje na jezdnie. Facet zachamowal, otowrzyl okno i kulturalnie zwrócił uwagę kobietą ze wprowadzają w błąd kierowców i jeśli chcą pogadać niech zrobią 2 kroki do przodu(brama kościoła) poczym ona zaczęła krzyczeć że to ona na pierwszeństwo i będzie stała koło pasow tyle ile będzie potrzeba (mówi że rozmawia z koleżanką i kierowca mógł poczekać) Kiedy w końcu ludzie zrozumieją ze lepiej poczekać minute przed przejściem niż wymusić u kierowcy nagle hamowanie bo to może bardziej skończyć się niebezpiecznie i kiedy w końcu zrozumieją że obok pasow się nie rozmawia!! Aż żal patrzeć na to ile ludzi ma wypadki przez beznozmozgow (pieszych jak i kierowców) .
Widziałam to zdarzenie
Widziałam to zdarzenie 17.09.2021, 17:45
Ten 20-latek jechał szybko chodnikiem przy ul. Robotniczej, wjechał nagle na ulicę i przeciął przejście dla pieszych pod skosem. Pojechał w kierunku stacji paliw i tam za stacją wpadł na tego VW. Wyglądało to przerażająco, bo chłopak leżał twarzą na asfalcie. Dobrze, że nic poważniejszego mu się nie stało. Może dlatego, że ten kierowca VW dopiero ruszał.
Szkoda słów
Szkoda słów 17.09.2021, 11:30
A jakim prawem poruszał się hulajnogą po przejściu dla pieszych? UTO mają korzystać ze śluz rowerowych,w wypadku jej braku przez przejście dla pieszych ma prawo tylko i wyłącznie je przeprowadzić a nie przyjeżdżać. Wina obbustronna (więżąc artykułowi) zważywszy na to że kierowca pollo nie zachował ostrożności i doszło do zdarzenia, a "poszkodowany" za poruszanie się na UTO po przejściu dla pieszych.
Kirho
Kirho 17.09.2021, 17:58
Proszę o podstawę prawną Twoich wypowiedzi
Szkoda słów
Szkoda słów 18.09.2021, 00:58
Art 54 KRP jak już się bawimy
Tylko milicyjna guma nauczy kultury
Tylko milicyjna guma nauczy kultury 17.09.2021, 03:46
Wczoraj w słuchawkach przejechał przed tramwajem. Motorniczy dzwon, hamowanie i wiącha w kabinie.
Qwez
Qwez 16.09.2021, 23:48
Z jakiej racji zatrzymano kierowcy prawko, skoro nie znamy winnego? Chyba w Polsce obowiązuje coś takiego jak domniemanie niewinności?
Kol
Kol 16.09.2021, 23:43
Radze kierowcy, o ile to nie byla jego wina, zatrudnic prawnika. Potem wytoczyc sprawe sadowa funkcjonariuszowi, za zabranie prawa jazdy oraz rzadac odszkodowania za poniesione straty z tym zwiazane.
Pieszy
Pieszy 16.09.2021, 22:32
Te hulajnogi to czasami strach na chodniku, nie trudno o jakąś kolizje z pieszym kiedy wariat śmiga obok. To nie pierwsza sytuacja kiedy taka hulajnoga wpakowuje się na drogę pod koła a winny to najczęściej kierowca samochodu. Moze czas się tym zająć. Zwłaszcza, że nikt nie weryfikuje użytkowników, może niektórzy się nie nadają żeby nimi jeździć.
Terminator
Terminator 16.09.2021, 19:50
Gość śmiga hulajnogą wjeżdża na pasy nie patrząc pewnie,czy coś jedzie święta krowa i niewinna osoba na tym cierpi ...😫prawko zatrzymane jest, ale gdy wina jest hulajnogi kto zapłaci za szkody które mogły być... ubezpieczenia nie ma Oc a śmiga jak chce...To są absurdy POLSKIE 😤😤😤

Pozostałe