Policyjny dron łapał w Elblągu kierowców [ZOBACZ FILM]

  • 15.09.2021, 17:19 (aktualizacja 15.09.2021, 17:26)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
policyjny dron
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii, wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych czy zawracanie w miejscu gdzie są podwójne ciągłe linie – takie wykroczenia zostały zarejestrowane w okolicach Jegłownika na drodze k22. To właśnie tam dochodzi najczęściej do groźnych wypadków w tym czołowych zderzeń. Powodem jest m.in. wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wczoraj (14.09)  od rana nad drogą k22 latał policyjny dron pilotowany przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. To efekt wspólnych działań, w które były realizowane z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego elbląskiej komendy. Założenie: eliminowanie z ruchu kierujących łamiących przepisy dotyczące wyprzedzania. Na tej bowiem drodze dochodzi dość często do poważnych wypadków w tym czołowych zderzeń spowodowanych właśnie nieprawidłowym wyprzedzaniem. Kierujący, którzy zostali nagrani przez kamerę z policyjnego drona chwilę później byli zatrzymywani przez stacjonarny patrol. Za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii zgodnie z policyjnym taryfikatorem kierujący karany jest 200 złotowym mandatem i 5 punktami karnymi. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych obwarowane jest ilością 10 punktów karnych.

Policjanci zapowiadają kolejne, takie właśnie kontrole z użyciem drona na drodze k22.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Damian Elbląg
Damian Elbląg 17.09.2021, 14:08
No i dobrze, niech postraszą trochę. Codziennie dojeżdżam 30km do pracy, ale takie manewry co niektórzy odpier*****ają na drodze, to i na drony się zgadzam. Może coś poskutkuje.

Pozostałe