Policyjny dron nad Elblągiem!

  • 15.09.2021, 11:46
  • www.expresselblag.pl
Policyjny dron nad Elblągiem! fot. Jakub Sawicki
Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii, wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych czy zawracanie w miejscu gdzie są podwójne ciągłe linie – takie wykroczenia zostały zarejestrowane w okolicach Jegłownika na drodze k22. To właśnie tam dochodzi najczęściej do groźnych wypadków w tym czołowych zderzeń. Powodem jest m.in. wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych.

 

Wczoraj (14.09)  od rana nad drogą k22 latał policyjny dron pilotowany przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. To efekt wspólnych działań, w które były realizowane z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego elbląskiej komendy. Założenie: eliminowanie z ruchu kierujących łamiących przepisy dotyczące wyprzedzania.

Na tej bowiem drodze dochodzi dość często do poważnych wypadków w tym czołowych zderzeń spowodowanych właśnie nieprawidłowym wyprzedzaniem. Kierujący, którzy zostali nagrani przez kamerę z policyjnego drona chwilę później byli zatrzymywani przez stacjonarny patrol.

Za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii zgodnie z policyjnym taryfikatorem kierujący karany jest 200 złotowym mandatem i 5 punktami karnymi. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych obwarowane jest ilością 10 punktów karnych.

Policjanci zapowiadają kolejne, takie właśnie kontrole z użyciem drona na drodze k22.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lol
Lol 16.09.2021, 16:50
Problemem jest raczej droga, ktora juz dawno powina przebieagac poza terenami zabudowanymi
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.09.2021, 12:50
Czas najwyzszy, droga jest niebezpieczna, a często zdarzają sie barany wyprzedzające w tych miejach i zawsze bezkarnie bo Policja nigdy tam nie prowadziła kontroli.
Ja
Ja 15.09.2021, 12:15
Inkasenci w akcji , zamiast łapać pedofili i resztę bandziorów, oni łupki z kasy każdego kto dokona wykroczenie. No bo po co zmienić infrastrukturę ,która stwarza takie zagrożenie.
Mik
Mik 15.09.2021, 12:13
Zabawka dla policji.

Pozostałe