Elbląg na dużym ekranie na naszym Facebooku oraz w Telewizji Truso.tv

  • 14.09.2021, 13:38 (aktualizacja 14.09.2021, 13:44)
  • www.expresselblag.pl
Elbląg na dużym ekranie na naszym Facebooku oraz w Telewizji Truso.tv
Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, powraca popularny cykl spotkań z historią miasta i regionu Elbląg na dużym ekranie. W sezonie 2021/22 zaplanowano 10 seansów, a pierwszy już 15 września (środa) godzina 18:00.

 

Już w środę do kina „Światowid” powraca popularny cykl spotkań z historią miasta i regionu „Elbląg na dużym ekranie”. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie elbląskim filmowcom XX wieku. W większości związani byli z działającym przy Elbląskim Domu Kultury Amatorskim Klubem Filmowym „Jantar”. Klub powstał w 1960 r. jako sekcja filmu amatorskiego przy Związkach Zawodowych Pracowników Służby Zdrowia. W 1963 r. przeniósł się do nowo wybudowanego Domu Kultury i połączył z działającym tam klubem „Profil”. Przez cały czas prezesem klubu był Stefan Mula. 

Podczas seansu, oprócz filmu Stefana Muli przypomniane zostaną filmy innych elbląskich filmowców z lat 60-tych i 80-tych XX wieku: Janusza Cydzika, Janusza Gabszewicza, Adama Guzika, Stefana Muli i Mariana Wójtowicza. Spotkanie poprowadzi Juliusz Marek. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Kino Światowid, 15 września, godz. 18.00. Wstęp wolny.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na Facebooku Express Elbląg oraz na antenie Telewizji Truso.tv,  dostępnej na 140 kanale w sieci Vectra.

Te i kolejne nagrania oraz seanse on-line będą dostępne na stronie internetowej www.expresselblag.pl w zakładce Klub Przyjaciół Elbląga.

Red.

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe