Policja w Elblągu ostrzega przed tym SMS-em!

  • 10.09.2021, 11:01
  • www.expresselblag.pl
Policja w Elblągu ostrzega przed tym SMS-em!
"Masz decyzję pożyczki pozytywna, wejdź na .... i dokończ wniosek" - uwaga na takie SMS-y! To oszustwo, które ma na celu wyłudzenie danych logowania do kont i kradzież pieniędzy.

 

Policjanci z Elbląga odnotowali usiłowanie wyłudzenia danych i w rezultacie próby wyłudzenia pieniędzy. Doświadczył tego mieszkaniec Elbląga, który otrzymał wiadomości o pozytywnej weryfikacji kredytowej. Co ciekawe nawet nie próbował  wziąć żadnej pożyczki czy kredytu. Takie działanie oszustów to nic innego jak próba uwiarygodnienia SMS-a.

W dalszej części wiadomości został poinformowany, że może kliknąć w podany niżej link i w ten sposób dokończyć procedurę wypełniania wniosku o kredyt. To pułapka, która prowadzi do wyłudzenia danych logowania do naszych kont bankowych. W rezultacie możemy stracić pieniądze, bo przestępcy będą starali się uzyskać dostęp do kont oraz do wiadomości potwierdzających przelew, wysyłanych na telefony klientów banków.

Żeby nie dać się oszukać wystarczy zignorować wiadomość. Jeśli ją dostaniemy, nie panikujmy, nie zaciągnęliśmy żadnej pożyczki i nic nie musimy robić, poza skasowaniem niebezpiecznej wiadomości.

Policjanci przypominają i ostrzegają! Pracownicy banku nigdy nie proszą o podanie loginu i hasła do konta, a tym bardziej kodu autoryzacyjnego SMS; nie polecają też instalowania aplikacji, z której mogą wykonywać ruchy na koncie klienta. WAŻNE - tożsamość konsultanta zawsze można potwierdzić dzwoniąc na infolinię. O wszelkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast poinformować policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

md
md 11.09.2021, 08:23
powiedzcie tak naprawdę jaką mam ściagnąć na kolanach telewizję niemiecka czy amerykańską bo w Polsce to mogę liczyć na ciszę w sprawie swojego zdrowia zajeliście się Państwem czy złodziejstwem co to jest Pis daj, ale kradnie
Czytelnik
Czytelnik 10.09.2021, 18:42
Skoro to oszuści to po jaki grom zasłonięty jest numer telefonu cz adres strony internetowej ??

Pozostałe