Brawurowa jazda na trasie Elbląg-Malbork. Kierowca musi zapłacić 3 tysiące złotych

  • 23.08.2021, 13:14 (aktualizacja 23.08.2021, 13:17)
  • www.expresselblag.pl
Brawurowa jazda na trasie Elbląg-Malbork. Kierowca musi zapłacić 3 tysiące… Obrazek stanowi jedynie ilustrację do tekstu
30-letni kierowca ciągnika siodłowego z naczepą został skazany przez Sąd Rejonowy w Elblągu za brawurową i wyjątkowo niebezpieczna jazdę, która mogła zakończyć się tragicznie. Kierowca dafa na trasie Elbląg - Malbork wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Jadący z naprzeciwka kierujący oplem musiał uciekać na pobocze. Mniej szczęścia miał kierowca volkswagena. Jego samochód miał kolizję z ciężarówką. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Skazany ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na rok i dostał 3 000 zł grzywny. Ma także pokryć koszty sądowe.

 

Zdarzenie miało miejsce 19 grudnia 2020 r. na trasie K22 pod Elblągiem. 30-letni mężczyzna jechał ciężarowym dafem z naczepą. Na łuku drogi i na podwójnej linii ciągłej zaczął wyprzedzać dwa samochody osobowe. Jadący z naprzeciwka kierowca opla musiał uciekać na pobocze..

Mniej szczęścia miał kierujący volkswagenem. Jego samochód miał kolizję z ciężarówką. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Skazany otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na rok i dostał 3 000 zł grzywny. Musi także pokryć koszty sądowe.

Policjanci ostrzegają – nikt na drodze nie jest bezkarny. Wszelkie niebezpieczne sytuacje należy zgłaszać na numery alarmowe.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe