Elbląskie Święto Chleba - jarmark i koncerty [PROGRAM]

  • 13.08.2021, 13:58 (aktualizacja 13.08.2021, 14:29)
  • www.expresselblag.pl
Elbląskie Święto Chleba - jarmark i koncerty [PROGRAM] fot. Łukasz Nosarzewski/Ilustracja do tekstu
Jarmark produktów regionalnych, koncerty, wspólne gotowanie, wyścig smoczych łodzi, specjalna edycja kampanii prozdrowotnej dla seniorów Kierunek Zdrowie, Biennale Form Drewnianych, parada światła, warsztaty rzemieślnicze, animacje dla dzieci - od 27 do 29 sierpnia już po raz piętnasty na Starym Mieście odbędzie się Elbląskie Święto Chleba. Poniżej prezentujemy plakat ze szczegółową rozpiską.

 

Wzdłuż ulic Stary Rynek, Rybackiej i Wodnej staną stoiska z regionalnymi wypiekami, produktami żywnościowymi oraz rękodziełem i sztuką ludową. Będzie można tam kupić chleb z najróżniejszych zakątków naszego kraju. Gościć będziemy także wystawców z zagranicy. 

Tradycyjnie jednym z elementów EŚCH jest wspólne gotowanie. W tym roku Elbląski Klub Szefów Kuchni będzie serwował żurek i zupę fasolową. Posiłki będę wydawane w sobotę i w niedzielę przy Bramie Targowej. 

Święto Chleba to także koncerty, prezentacje artystyczne i teatry uliczne. W tym roku gościć będziemy zespół PIERSI (piątek/Wyspa Spichrzów). Na scenie przy Katedrze wystąpią m.in. SARSA, Marek Piekarczyk i TULIA (sobota). W niedzielę koncert LOVE SONGS, w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, Karoliny Leszko & Marcina Jajkiewicza z zespołem oraz występy zespołów DIKANDA i ŻYWIOŁAK. 

Nie obędzie się bez rywalizacji sportowych – w sobotę niezwykle widowiskowy wyścig smoczych łodzi na rzece Elbląg. Zachęcamy do zgłaszania drużyn i startu w zawodach. Z kolei na Bulwarze Zygmunta Augusta stanie warsztat garncarstwa i wypieku chleba. 

Nowością będą warsztaty pirograficzne oraz Drzewne Biennale Form Przestrzennych, gdzie artyści będą rzeźbić w drewnie postacie związane z legendami Elbląga i okolic. Finalnie formy będą ustawione na szlakach Wysoczyzny Elbląskiej. 

Na najmłodszych czekać będą animacje: m.in. klockologia, kraina naj, naj i Magic show – pokaz iluzji. 

Na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego będzie zlokalizowana strefa Hefajstosa, pokazy dawnych rzemiosł i umiejętności rzemieślników, którzy wykorzystali moc żywiołu ognia by tworzyć przedmioty codziennego użytku. Poza tym odbywać się będą warsztaty Piekarczyka, podczas których można będzie zgłębić tajniki pieczenia chleba i innych historycznych potraw. W sobotę na finał pokaz tańca z ogniem. 

FIND czyli Fajna Impreza na Dziedzińcu – już od piątku zapraszamy do Galerii EL, wystawa samochodów, Grafatak i koncerty m.in. FUNK POWER, GROOVNO i Wojtek Pilichowski Band. W sobotnie popoludnie wernisaż wystawy „Pejzażyści Elbląga”, Nic dodać nic ująć. Trzeba tam być. 

Na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej w piątek warsztaty kulinarne dla dorosłych i krawieckie dla najmłodszych, a w sobotę spotkania autorskie warsztaty literackie. 

Przez cały jarmark na Wyspie Spichrzów czynne będzie wesołe miasteczko.  

PROGRAM:

 

Źródło: UM Elbląg

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Oliwia
Oliwia 07.09.2021, 10:13
Fajne że na stronie jarmark.pl dużo się dzieje
Trzy godziny prawdy.
Trzy godziny prawdy. 14.08.2021, 07:31
https://youtu.be/DuKSUJMPaY4

Pozostałe