×

Elbląg: Będą kontrole w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom starszym i niepełnosprawnym

  • 12.02.2019, 13:55
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Elbląg: Będą kontrole w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom starszym i niepełnosprawnym fot. pixabay/ilustracja do tekstu
Minister Elżbieta Rafalska zwróciła się do wojewodów o cykliczne prowadzenie działań kontrolnych i nadzorczych w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku.

 

"Zwracam się do Państwa o cykliczne prowadzenie działań kontrolnych i nadzorczych w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, o których mowa w art. 67 - 69 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1508, z późn. zm.). 

Proszę także o każdorazowe podejmowanie przez inspektorów czynności kontrolnych, gdy zachodzi jakiekolwiek podejrzenie prowadzenia działalności w zakresie całodobowej opieki nad osobami niepełnosprawnymi, przewlekle chorymi lub osobami w podeszłym wieku w sytuacji, w której formalnie zarejestrowana działalność ma inny charakter.

Będę zobowiązana za podjęcie w tym zakresie ścisłej współpracy z Wójtami, Burmistrzami i Prezydentami Miast, którzy jako gospodarze gmin są najlepiej zorientowaniw zakresie prowadzonej na ich terenie działalności gospodarczej lub statutowej, w szczególności w zakresie całodobowej opieki nad osobami niepełnosprawnymi, przewlekle chorymi lub osobami w podeszłym wieku albo noszącej takie znamiona."

- pisze w piśmie do wojewodów Minister Elżbieta Rafalska.

 

"Proszę o Państwa szybką reakcję i nie lekceważenie żadnych sygnałów dotyczących nieprawidłowości w tych placówkach, pochodzących z listów, zgłoszeń ustnych czy doniesień medialnych. Tylko właściwe i szybkie reagowanie na przejawy omijania wymogów ustawowych pozwoli na wyeliminowanie z tej sfery działalności podmiotów nieuczciwych, dla których priorytetem jest zysk, a nie człowiek.

Najważniejsze jest aby osoby, które przebywają w tego typu placówkach były pod właściwą opieką, miały zapewnione adekwatne do potrzeb usługi oraz by czuły się bezpieczne."

- czytamy dalej w piśmie do wojewodów.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zeneeek
zeneeek 12.02.2019, 16:20
dobrze pisze,jestem za;)

Pozostałe