×

Policjanci podczas weekendu sprawdzali telefony elblążan

  • 11.02.2019, 12:33
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Policjanci podczas weekendu sprawdzali telefony elblążan fot. Łukasz Nosarzewski/Ilustracja do tekstu
"Od piątku do niedzieli funkcjonariusze prewencji pełniący służbę wylegitymowali ponad 400 osób oraz sprawdzili 13 telefonów komórkowych pod kątem legalności pochodzenia" - poinformował komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

 

Policjanci podczas pełnienia służby często sprawdzają dokumenty, potwierdzają tożsamość oraz sprawdzają w systemie informatycznym czy np. dana osoba nie jest poszukiwana listem gończym. Taką możliwość daje Policji prawo, a dokładniej art. 15 Ustawy o Policji.

Podczas legitymowania sprawdzany jest także telefon komórkowy osoby. Ta forma sprawdzenia aparatu pozwala zweryfikować czy dany egzemplarz pochodzi z legalnego źródła, czy też jest zarejestrowany w systemie jako „utracony” w wyniku przestępstwa. Zdarza się ze na 40-50 sprawdzonych telefonów jeden pochodzi właśnie z przestępstwa.

Funkcjonariusze sprawdzając legalność telefonu posługują się numerem imei, który umieszczony jest pod baterią lub też w przypadku telefonów zintegrowanych z baterią po wpisaniu na klawiaturze kodu *#06#. Każdy utracony w wyniku przestępstwa przedmiot może być zarejestrowany w policyjnej bazie jeżeli posiada taki indywidualny numer. 

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe