Nowe kolumbaria na Dębicy

  • 23.07.2021, 14:51
  • www.expresselblag.pl
Nowe kolumbaria na Dębicy fot. ExpressElblag.pl/Ilustracja do tekstu
Na Cmentarzu Dębica powstaną nowe kolumbaria. Witold Wróblewski prezydent Elbląga podpisał dziś (23 lipca) umowę z wykonawcą tego zadania, elbląską firmą Zakład Ogólnobudowlany Markiewicz.

 

- Kończą się miejsca w obecnie istniejących kolumbariach na cmentarzu Dębica, dlatego też przeznaczyliśmy w budżecie miasta środki na budowę kolejnych kolumbariów. Ta forma pochówków cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do chwili obecnej mamy wybudowanych 26 kolumbariów posiadających 564 nisze. Teraz budujemy 16 podwójnych kolumbariów w każdym po 42 nisze, co daje łącznie 672 nisze.  Na to zadanie, w ramach zamówień publicznych, Miasto przeznacza 2 542 569 zł - mówił prezydent

- Gratuluję Panu Markiewiczowi i jego firmie wygranego przetargu. Dziś podpisujemy umowę, Wykonawca ma 6 miesięcy na jej realizację. Myślę, że przed końcem roku nowe kolumbaria zostaną zrealizowane - wskazywał prezydent - W ramach tego zadania zamontowane zostaną nowe ławki, będą też nowe nasadzenia i nawierzchnia z kostki przed kolumbariami, tak by było estetycznie - dodał Wróblewski.

Źródło: UM Elbląg

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pathfinder
pathfinder 25.07.2021, 06:47
Szkoda że nie można wykupić miejsca w kolumbari tak jak to jest w Gdańsku.
muzyk64
muzyk64 23.07.2021, 17:13
Zastanawia mnie czemu prochy ojej bliskiej osoby nie mogę zabrać do siebie ??!!! Tylko nabijać komuś kieszeń !!!

Pozostałe