Co słychać na budowie ronda Fromborska-Królewiecka?

  • 22.07.2021, 15:12 (aktualizacja 22.07.2021, 15:17)
  • www.expresselblag.pl
Co słychać na budowie ronda Fromborska-Królewiecka? fot. Łukasz Nosarzewski
Trwa budowa ronda Fromborska-Królewiecka w Elblągu. Sprawdziliśmy na jakim jest etapie.

 

"Na chwilę obecną wykonane zostały roboty związane z budową kanalizacji deszczowej w ul. Królewieckiej, przebudową i zabezpieczeniem sieci podziemnych pod południową częścią ronda, układane są krawężniki przy rondzie na skrzyżowaniu ulic Królewiecka – Fromborska i przygotowano konstrukcję na południowej części ronda pod warstwę podbudowy z mieszanki mineralno - asfaltowej. Na odcinku od Ogólnej do Królewieckiej wykonane zostały chodniki oraz podbudowa ścieżki rowerowej, ułożona została warstwa wiążąca na jezdni ul. Fromborskiej." - mówi w rozmowie z nami Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga.

W piątek 23.07 planowane jest wykonanie podbudowy z mieszanki mineralno - asfaltowej na jezdni po południowej części ronda. Na początku przyszłego tygodnia zostanie ułożona warstwa wiążąca na części ronda, co umożliwi przełożenie ruchu na tę część ronda. W trakcie prac bitumicznych w obszarze ronda występować mogą nasilone utrudnienia w ruchu.

"W najbliższych dniach na części ronda, po której aktualnie odbywa się ruch dokończone zostaną prace związane z usuwaniem kolizji infrastruktury podziemnej oraz prowadzone będą prace drogowe. Utrzymany zostanie ruch wahadłowy. W przyszłym tygodniu wykonana zostanie także nawierzchnia bitumiczna na ścieżce rowerowe wzdłuż ul. Fromborskiej." - dodaje Joanna Urbaniak.

Zakończenie zadania planowane jest do końca września 2021 r.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

imansoker
imansoker 2 dni temu, 04:52
Google Emini S&P Trading Secret,it's about trading Emini S&P, you won't regret it, these guys are doing it right by me.
Qwez
Qwez 22.07.2021, 15:57
Właśnie, bo to już przegięcie. W cywilizowanym kraju pracuje się na dwie zmiany, weekendami, by jak najszybciej skończyć. Zwłaszcza że to droga wojewódzka! A tu taka kaszana, jedziesz po 17 w tygodniu albo w weekend i ani żywej duszy. W
Lubię EB
Lubię EB 2 dni temu, 00:14
To rusz tyłek i pracuj po 17
Qwez
Qwez 2 dni temu, 19:54
Pracuje po 17 bo pracuje w firmie która ma dwie zmiany. Zaskoczę Cię że tu też można by pracować na dwie zmiany. Żeby skończyć w sierpniu a nie we wrześniu.

Pozostałe