Sound 'n' Grace w Elblągu!

  • 21.07.2021, 14:32 (aktualizacja 22.07.2021, 10:08)
  • www.expresselblag.pl
 Sound 'n' Grace w Elblągu! Sound’n’Grace Możesz Wszystko/youtube/zrzut ekranu
25 lipca br. (niedziela) w godz. 16-18 na elbląskiej starówce, w ramach Lata w Formie, odbędzie się koncert „Rodzina to moc” promujący rodzicielstwo zastępcze.

 

Wystąpi zespół Sound 'n' Grace, odbędą się zabawy dla rodzin z dziećmi, prowadzona będzie też akcja informacyjna dotycząca rodzicielstwa zastępczego. 

"Rodzina to moc" - to kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. W trakcie niedzielnego eventu Elbląskie Centrum Usług Społecznych (ECUS) w Elblągu przedstawi na czym polega rodzicielstwo zastępcze. ECUS poszukuje osób, które chciałyby i mogłyby podjąć wyzwanie opieki nad dzieckiem lub dziećmi, pozbawionymi prawidłowej opieki swoich rodziców lub innych osób bliskich. Ludzi, którzy mają serce pojemne na dziecięce smutki i rozterki, odwagę, by zmierzyć się z traumatycznymi doświadczeniami dziecka i chęci do wprowadzenia zmian w swoje życie.

Dzieci, które wymagają umieszczenia w rodzinach zastępczych niejednokrotnie przeżyły zbyt dużo, jak na swój wiek, doznały głodu, przemocy i krzywdy ze strony najbliższych. Często zdarza się, że dopiero w rodzinie zastępczej dzieci przekonują się, że można spokojnie spać, odpowiednio zjeść, bezpiecznie wrócić ze szkoły lub śmiać się beztrosko na cały głos.

Red.

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe