Karta rowerowa dla każdego!

  • 21.07.2021, 14:24
  • www.expresselblag.pl
Karta rowerowa dla każdego!
Wakacyjne szkolenie: 28-29 lipca 2021 r. w godz. 10:00 – 14:00. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu zapraszają na bezpłatny kurs i egzamin. Wakacje to idealny czas na podniesienie swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i zdobycie nowych uprawnień.

 

Obowiązujące od niedawna, nowe przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego jeszcze bardziej zobowiązują do posiadania karty rowerowej. Bez niej osoba w wieku do 18 lat nie może poruszać się po drogach publicznych rowerem, hulajnogą elektryczną oraz tzw. UTO np. deskorolką elektryczną. Dlatego Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu zapraszają na szkolenie po którym będzie można uzyskać te uprawnienia. 

- Podczas kursu będą poruszane zagadnienia obejmujące m.in. podstawowe pojęcia w ruchu drogowym, znaki i sygnały drogowe, manewry na drodze, zachowanie podczas wypadku, pierwszą pomoc oraz praktyczną jazdę na rowerze – mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

- Każdy z uczestników otrzyma materiały dydaktyczne. Na koniec drugiego dnia szkolenia odbędzie się egzamin, który będzie podstawą do wydania karty rowerowej przez Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – w przypadku osób, które ukończyły już szkołę podstawową lub Dyrektora Szkoły Podstawowej do której uczęszcza dziecko. Wakacyjne szkolenie: 28-29 lipca 2021 r. w godz. 10:00 – 14:00.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 10 lat i młodzieży, która ukończyła szkołę podstawową będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Elblągu przy ul. Skrzydlatej 1. Warunkiem uczestnictwa w kursie i egzaminie jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy: inspektor BRD WORD Adam Borowiecki tel. 55 233 40 50 w. 1 oraz podkom. Wiktor Kaczmarek z elbląskiej drogówki tel. 47 734 15 95.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gosc
Gosc 21.07.2021, 20:53
Ciekawe czy tez beda uwalac na egzaminie tak jak to robia z kandydatami na prawo jazdy. Chyba ze egzamin jest darmowy to nie.
Alex12@wp
[email protected] 21.07.2021, 15:29
Tą panią w mundurze to tylko widzę jak coś wypisuje,chyba do czegoś innego nie nadaje się ha ha ha

Pozostałe