Elblążanka straciła 200 tysięcy złotych

  • 20.07.2021, 13:46
  • www.expresselblag.pl
Elblążanka straciła 200 tysięcy złotych fot. pixabay/Ilustracja do tekstu
Pewna kobieta z Elbląg postanowiła zainwestować pieniądze i pomnożyć je. Jako, że nie znała się na inwestowaniu w kryptowaluty… kliknęła w przypadkowy link, który jej się wyświetlił podczas przeglądania internetu, podała tam swój numer telefonu, pod który miał zadzwonić finansowy doradca. I zadzwonił…

 

Cała sytuacja rozpoczęła się w czerwcu tego roku. Z kobietą skontaktował się doradca finansowy, który miał pomóc jej „ogarnąć” temat inwestycji w kryptowaluty. Mężczyzna mówił z lekkim rosyjskim akcentem, ale przyznał, że jest Estończykiem z pochodzenia i ma również polskie korzenie. Następnie polecił kobiecie by ta zainstalowała na swoim komputerze i telefonie program „Anydysk” by… „miał wgląd  w operacje i w razie problemów pomagał w inwestowaniu”.

Doradca dzwonił do kobiety nawet kilka razy dziennie, a ta poprzez zainstalowany program dała mu dostęp do swojego profilu bankowego. W pewnym momencie mężczyzna zadzwonił do niej i poinformował o krachu na giełdzie i o tym, że aby zabezpieczyć swoje pieniądze musi je przelać na niderlandzkie konto… co też kobieta po dłuższych namowach uczyniła. W pewnym momencie po wszystkich dokonanych operacjach zorientowała się, że padła ofiarą oszustów. Łącznie na „inwestowaniu” straciła około 200 tysięcy złotych. Wtedy też przyszła na policję zgłosić sprawę i opowiedzieć o szczegółach poczynionych „inwestycji”.

Warto również zaznaczyć, że przestępcy wykorzystując technikę podszywają się i kamuflują innym numerem telefonu. Tak też było i w tym przypadku gdzie kobieta widziała wyświetlający się numer a po oddzwonieniu okazywało się, że nikt wcześniej z tego numeru nie wykonywał połączenia.

Policja apeluje by nie ulegać namowom i nie instalować w swoim telefonie czy komputerze nieznanych aplikacji a w szczególności takich dających zdalny dostęp do urządzenia. Robiąc to dajemy oszustom nieograniczony dostęp do naszych kont, logowań, poczty i zasobów pieniężnych zgromadzonych w banku. Co więcej oszust w naszym imieniu może również zaciągnąć kredyt.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gg
Gg 21.07.2021, 23:01
Mówi się "Biedny bo głupi a głupi bo biedny" ale to jednak błędne myślenie :-D
jernandezgo
jernandezgo 21.07.2021, 04:40
Emini S&P Trading Secret method is the best! And love I love it. Google Emini S&P Trading Secret to learn more if you want to earn money by trading.
Eryk
Eryk 20.07.2021, 14:11
Pazerni zawsze się przyjmą

Pozostałe