Oszukał 84-latka. Zabrał pieniądze i odjechał mercedesem. Poznajesz go? [MONITORING FILM]

  • 15.07.2021, 10:51 (aktualizacja 15.07.2021, 11:21)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
elb-bank.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu zabezpieczyli monitoring z jednej z placówek bankowych. Na filmie widać mężczyznę, który jest poszukiwany. Wcześniej zaczepił on jednego z przechodniów proponując mu zakup… kartonu. Mężczyzna przekazał oszustowi 1000 złotych.

 

Zdarzenie miało miejsce 19.05.2021 na parkingu jednego z marketów przy ul. Żeromskiego w Elblągu. Do 84-latka podszedł nieznany mu mężczyzna w średnim wieku i powiedział, że wyjeżdża do Węgier i ma przedmioty, których nie potrzebuje. Rzucił pokrzywdzonemu na siedzenie auta kilka bezwartościowych gadżetów (3 zegarki, 3 atrapy kamer monitoringu i 2 flakoniki perfum). Powiedział, że te rzeczy nie są mu już potrzebne i uprzejmie się pożegnał. Po kilku minutach wrócił, tym razem z kartonem. Znów go położył w samochodzie seniora. Tym razem powiedział, że w środku są niezwykle wartościowe rzeczy i chce za nie tylko 1 000 zł. Starszy mężczyzna zgodził się. Wspólnie pojechali do banku po pieniądze. Gdy oszust dostał je do ręki powiedział, że karton jest wart więcej i za marne 1 000 zł go nie odda. Zabrał pieniądze, zabrał karton, szybko wsiadł do mercedesa na brytyjskich numerach rejestracyjnych i odjechał.

Policjanci zabezpieczyli materiał z monitoringu placówki bankowej. Na materiale widać mężczyznę który jest poszukiwany przez policję. Osoby które rozpoznają go proszone są o kontakt pod nr tel.: 47 734 16 20 lub mailowo: [email protected]  

Tacy oszuści i złodzieje nie mają skrupułów. Wypatrując swoich ofiar celują w tych, których zaufanie będzie im najłatwiej wykorzystać, m.in. seniorów. Wywierają na nich presję, stosują różne techniki manipulacji i perswazji oraz wykorzystują przewagę fizyczną. Nie ma dla nich znaczenia to, w jakiej sytuacji stawiają swoje ofiary pozbawiając je pieniędzy.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

aleksandra12
aleksandra12 15.07.2021, 11:41
Policja tak sobie dobrze poczyna to niech nie pisza sms codziennie na słuzbie tylko jeden czy drugi wezmie sie za monitoring w miescie i namierzy trase od Banku itd to tylko chciec a nie prosic a potem nagrody sie bierze dla siebie nie dla kogos kto pomógł

Pozostałe