Nocny pościg ulicami Elbląga za motocyklistą [WIDEO]

  • 14.07.2021, 14:02 (aktualizacja 14.07.2021, 14:11)
  • www.expresselblag.pl
poscig.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
25-letni mężczyzna, który w nocy próbował uniknąć zatrzymania do kontroli drogowej resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Jego motocykl został unieruchomiony chwilę przed tym jak usiłował wjechać pod prąd na drogę nr 7 w kierunku Gdańska.

 

Była godzina 2 w nocy gdy policjanci poruszający się radiowozem z wideorejestratorem zmierzyli prędkość jadącego al. Grunwaldzką motocykla. Wynik pomiaru to 101 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Postanowili więc zatrzymać motocyklistę do kontroli, ten miał zupełnie inny, wręcz odwrotny plan.

Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych motocyklista nie zatrzymywał się. Uciekał łamiąc przepisy drogowe i przekraczając dozwoloną prędkość. Jechał ulicą Lotniczą, Skrzydlatą i w konsekwencji został zatrzymany gdy uciekając, próbował wjechać pod prąd w kierunku Gdańska na drogę nr 7.

Okazało się, że kierującym jest 25-latek.  Mężczyzna był trzeźwy. Policjantom tłumaczył się tym, że nie zauważył próby zatrzymania go do kontroli oraz pościgu. Materiał z wideorejestratora zostanie przekazany do sądu. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej to obecnie przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ted
Ted 15.07.2021, 14:07
Dlaczego na filmiku (pomijam jakość porównywalną ze słoikiem po musztardzie) nie widać i nie słychać tych "sygnałów" radiowozu mimo prędkości ponad 100 km/h?
Kierowca
Kierowca 15.07.2021, 07:44
Jak pod prąd jak motor leżał na jezdni w kierunku warszawy na wysokości wjazdu na nową holandie
luj
luj 14.07.2021, 23:10
jakość the best

Pozostałe