×

Mknął 100 km/h przez Olsztyn. Policja puściła go bez mandatu, kierowca miał ważny powód

  • 08.02.2019, 21:06
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Mknął 100 km/h przez Olsztyn. Policja puściła go bez mandatu, kierowca miał ważny powód
Działanie w stanie wyższej konieczności to sytuacja, w której policjanci mogą odstąpić na przykład od ukarania kierowcy mandatem karnym za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Taką możliwość zastosowali funkcjonariusze olsztyńskiej drogówki wobec kierowcy, który wiózł samochodem do szpitala 2–miesięczne dziecko, wymagające natychmiastowej pomocy lekarskiej.

 

5 lutego br około godz. 11:40 na ul. Sielskiej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie patrolowali ulice zwracając bacznie uwagę na wszystkich naruszających przepisy ruchu drogowego.

W pewnym momencie zauważyli kierującego pojazdem Range Rover, który jechał w kierunku miasta z nadmierna prędkością. Policjanci w nieoznakowanym pojeździe służbowym wykonali pomiar prędkości tego auta. Jak się okazało kierujący jechał z prędkością 107 km/h w miejscu, w którym dozwolona była prędkość 50 km/h.

Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Chwilę po zatrzymaniu kierowca wysiadł z auta i podbiegł do policjantów. Był bardzo rozemocjonowany. Policjantom powiedział, że zdaje sobie sprawę z tego, że jechał z nadmierną prędkością, ale jest to spowodowane tym, że w aucie znajduje się 2-miesięczne dziecko, które potrzebuje natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Policjanci zweryfikowali szybko słowa mężczyzny i podjęli decyzję, że pomogą mu w szybkim dotarciu do szpitala. Ponownie włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, a następnie wykonali ulicami miasta pilotaż auta z dzieckiem do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Po dojechaniu na miejsce dziecku została udzielona niezbędna pomoc. Wtedy także policjanci mogli zakończyć interwencję wobec kierowcy. W związku z zaistniałą sytuacją i wystąpieniem stanu wyższej konieczności odstąpili od ukarania kierującego za popełnione wykroczenie polegające na przekroczeniu prędkości i życzyli szybkiego powrotu do zdrowia 2-miesięcznemu dziecku oraz spokoju jego opiekunom.

Źródło: KWP w Olsztynie

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alwaro
Alwaro 09.02.2019, 09:34
Zależy na kogo trafisz na szeryfke w spodniach czy na człowieka w mundurze który ma obowiązek pomagać bo oni są dla nas
ewela
ewela 10.02.2019, 10:29
Nie zależy to na kogo trafisz...tylko takue jest prawo, że w takim przypadku się nie kara!
jako
jako 09.02.2019, 09:19
w ELBLĄGU zabrali by prawko
Zybi
Zybi 09.02.2019, 00:13
Zobaczcie, to już pogotowie w Polsce zniszczone. Co robi się z naszą medycyną. Z naszym prawem. Z naszym rozsądkiem. Wszystko zniszczone. Motłoch rządzi, lub celowe to wszystko. Tyle dawno wypracowanych metod, schematów i systemów na marne.

Pozostałe