×

Fatalny stan drogi z Elbląga do Milejewa. [WIDEO]

  • 8.02.2019, 10:03 (aktualizacja 11.02.2019 10:11)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Fatalny stan drogi z Elbląga do Milejewa. [WIDEO]
Droga wojewódzka nr 504 jest w opłakanym stanie, jest dziurawa niczym ser szwajcarski. Do internetu trafiło nagranie.

 

 "Rozważam dojazd do pracy quadem, serio. Czekam tylko na ocieplenie"

"Ta droga to jakiś armagedon tego nie da się nawet ominąć......"

"Ogólnie olewka po całej linii proponuję masowo zgłosić się do zarządu o zwrot kasy za zniszczone samochody. Wahacze amortyzatory felgi opony. Bo to inaczej chyba nie zrozumieją"

"Nowe opony - wczorajszy przejazd pomiędzy Piastowem a Milejewem - slalom gigant"

- komentują internauci.

Przypomnijmy, że zgodnie z art. 20 ustawy o drogach publicznych:   „Do zarządcy drogi należy w szczególności: przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg i drogowych obiektów inżynierskich oraz przepraw promowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na stan bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym weryfikację cech i wskazywanie usterek, które wymagają prac konserwacyjnych lub naprawczych ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego; wykonywanie robót interwencyjnych, robót utrzymaniowych i zabezpieczających;”   Kierowca może zatem ubiegać się o odszkodowanie od instytucji zarządzającej drogą, na której doszło do uszkodzenia pojazdu w wyniku zaniedbania. 

Odpowiedzialnym podmiotem prawnym w  przypadku tej drogi jest Zarząd Województwa.

Wideo

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anka
Anka 13.02.2019, 14:51
Potwierdzam droga jest koszmarna; (od Braniewa po.Elblag dziura na dziurze! Kolo można urwać; (
PPP
PPP 12.02.2019, 10:27
Droga 509 Młynary-Elbląg tam już nie ma dziur, tam są kratery na pół koła!
Kierowca
Kierowca 11.02.2019, 18:31
Jaka jest droga do Mlynar orzez te wioski pomorska wieś,zastawno itd. Tam nie da sie jechac ostatnio jechalismy prawie 2 h nie da sie tam powinni zrobic droge chociasz polatac ta droge. Czlowiek płacić podatki a oni ładują w kieszeń hajs a na drogina paliwo ceny z kosmosu
Jaaa
Jaaa 11.02.2019, 10:38
A Kwietnik ? Rowerem tez nie ma szans ominąć dziur. Nie wspomnę że od 15 lat obiecują naprawę
Droga roz......
Droga roz...... 10.02.2019, 14:07
Witam ! I o Raczki Elbląskie pytam !? W dzień można się przejść, popatrzeć na krajobraz ! Ale w nocy , nawet jeśli mam oświetlenie kamizelkę odblaskowa i latarki to nic nie daje ! Kierowcy nic nie widzą albo są niepoważni żeby wjeżdżać w ludzi !!! Kiedyś będzie ktoś szedł np. do baru pod mostem i kogoś *** ten samochód ! Ludzie muszą jeździć lewym pasem jak jadą z prawej bo jest tak droga roz*** ! Raczki Elbląskie to najniższy punkt n.p.m. ludzie tam chcą się budować jeżdżą duże ciężkie ciężarówki ! Rozwala się ta drogą ! Teraz nie chodzę tylko jeżdżę rowerem bo chce jak najszybciej z tej drogi zjechać strach ! Masakra ! Zróbcie coś z tym ! Oświetlić ta drogę chodnik zrobić ! Bo nie tylko ja chodzę ta drogą ! Dzieci małe chodzą na przystanek autobusowy znajduje się on na stacji moya muszą jeszcze iść taki kawał żeby dotrzeć na autobus ! Skandal ! Przez tory nie można przejść bo jest mandat !
Aga
Aga 9.02.2019, 19:58
Zapraszam na przejażdżkę do Zastawna...
Pawel
Pawel 9.02.2019, 19:11
To jest droga? A to nie wiedziałem, myślałem, że dziura. A co z lodem ostatnio na całej drodze z rana? Tez nie było czasu posypać. Nie mogą raz a porządnie wymienić odcinka 500 m, bo ten jeden jest najgorszy, czyli przed zakrętem przed Milejewem. Lepiej łatać na łaty. Jedyne wyjście to jechać przez Kamiennik, jednak tam to już w ogóle nieodśnieżone.
kierowca zawodowy
kierowca zawodowy 8.02.2019, 18:12
a 505 się przejedzcie od m.Stegny do m.Sapy tam slalomem nie da rady jechać ale zgłoszone jest do tv bo tylko ona pomaga jak na razie.Maja zając się tą drogą I jej remontem .Od 2004 szukają pieniędzy na jej remont kpina jakaś nikt nie łata zima nie odśnieżą w tym roku mimo ze zima nie była jakaś szczególna ani razu piaskarka nie przejechała tel na policje 112 nic nie pomogły czas Pana Ryska ZDW się kończy czas na emeryturę bo kto normalny pracuje majac 70 lat
Drogowiec
Drogowiec 9.02.2019, 19:45
Piaskarki jeżdżą jak śpisz.
Mateusz
Mateusz 8.02.2019, 16:40
Porównajcie raczki elbląskie do tych waszych dróg ! Skandal że nikt nie chce z tym nic zrobić !
spn
spn 8.02.2019, 16:30
Hehe to pikuś. Droga w miejscowości Stalewo, Stankowo, Rachowo. Tam już rowerem dziur nie wyminiesz :))))
Elblążanin.
Elblążanin. 8.02.2019, 14:17
A tyle się mówi o poprawie stanu dróg. Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich , Robert D. powinien grubo tłumaczyć się jak wywiązuje się ze swoich obowiązków i czy cokolwiek zrobił aby poprawić ten stan rzeczy.
Sprawa zostanie dalej nagłośniona i stołki będą lecieć.
Paweł C
Paweł C 8.02.2019, 13:26
Droga 509 Młynary-Elbląg Masakra!!! Codziennie setki samochodów jeżdżą tą drogą i co roku to samo, tylko łatanie i sypanie kamykami. To jest jeden z głównych szlaków! Chyba władze powinny tym się zająć.
MARTA K.
MARTA K. 8.02.2019, 13:08
Zapraszamy do Fiszewa u nas jest droga tak dziurawa że nawet slalom gigant nie wystarcza jedną ominiesz a w drugą wpadasz masakra!!!
Joanna
Joanna 8.02.2019, 12:22
Zapraszamy na przejażdżkę przez Raczki i Tropy Elblaskie, Żurawiec, Krzewsk, Wisniewo, Dzierzgonke i dalej...
Magda
Magda 8.02.2019, 12:02
Droga jest okropna pełno dziur tak samo przy schronisku w Elblągu
wiedzaOdZrodla
wiedzaOdZrodla 8.02.2019, 11:05
Opowoem Wam niezly dowcip. DW 504 od Pogrodzia do Braniewa bedzie remontowana. Jednak od Elblaga do Pogrodzia juz nie. Dlaczego? Bo stwierdziki, ze mozna pojechac wyremontowana kilka lat temu DW 503 przez Tolkmico Suchacz.
Co wy na to?
Oskar
Oskar 9.02.2019, 13:53
I to już jest śmieszne, bo najgorszy odcinek całej trasy między Elblągiem a Braniewem to ten koło Piastowa i przed Pogrodziem. Obecnie droga 504 nie zasługuje w tych fragmentach na miano wojewódzkiej, a najwyżej wiejskiej. Zarządca ignoruje stan nawierzchni, kładąc jedynie łaty na łaty, przez co po miesiącu zniszczenia się odnawiają. Jeśli ktoś proponuje nakładanie wielu kilometrów zamiast normalnego remontu choćby tych dwóch wspomnisnych miejsc, to powinien zostać zwolniony, bo nie nadaje się na stanowisko osoby odpowiedzialnej za utrzymanie dróg, na których utrzymanie łożą również wszyscy kierowcy. Ja codziennie jadę tą trasą i oczywiście zawieszenie po zimie mam już do wymiany. Ta droga w ciągu ostatnich 10 lat nigdy nie była jeszcze w tak zlym stanie. Nie trzeba robić jej całej, a przynajmniej te fragmenty koło Piastowa i przed Pogrodziem, bo tam zniszczone są pasy niemal na calej powierzchni. Reszta trasy może być połatana punktowo.
Marian
Marian 8.02.2019, 10:53
Armagedon zaczyna sie juz od samego Braniewa cala droga nawet nie przypomina drogi polnej. Jedna wielka porazka !!!
kasia
kasia 8.02.2019, 10:40
Droga w Milejewie jest straszna,ciekawa jestem kiedy coś w końcu z nią zrobią.Bo codziennie jadę slalomem z pracy.Na pewno połatają a za rok wyjdą jak grzyby po deszczu.Brak słów

Pozostałe