Skutki zakazu handlu odwrotne do zamierzonych!

  • 07.02.2019, 13:29
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Skutki zakazu handlu odwrotne do zamierzonych! fot. Fotolia
Nie całe środowisko sklepów jest przeciwne zakazowi, jest grupa, która to popiera. Ale ekonomiczne skutki tego zakazu są takie same, jak na Węgrzech - mówił w programie "Money. To się liczy" Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

 

- Upada handel półhurtowy u hurtowy, a jest dwóch głównych beneficjentów zakazu, dwie wielkie sieci handlowe, które poszerzają swój udział w rynku. Powinny one wystawić pomnik szefowi "Solidarności" Piotrowi Dudzie

- dodał w rozmowie z Money  Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Ponad 70 proc. Polaków nie chce, żeby politycy planowali im weekendy - wynika z badania przeprowadzonego dla Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. 

Zdaniem Prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców na zakazie handlu tracą przede wszystkim małe sklepy, które nie są w stanie poradzić sobie z agresywnymi promocjami największych sieci w piątki i soboty. Do tej pory zbankrutowało ok. 16 tys. sklepów.

Przypomnijmy, że od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia każdego kolejnego roku kalendarzowego, a także w wybrane niedziele przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą.

Łukasz Nosarzewski

Źródło: Wirtualna Polska/Interia

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

muzyk64
muzyk64 07.02.2019, 14:06

Jestem za aby relikt PZPR { sklepy spolem byly zamkniete.. } raz zrobilem zakupy i nigdy wiecej .. ceny z kosmosu ?Uświadamiacz
Uświadamiacz 08.02.2019, 17:00
Sklepy Społem nie są reliktem PRL-u, bo ich historia sięga XIX w.

Pozostałe