Trzeźwy-Skupiony-Wypoczęty. Akcja na Nowowiejskiej!

  • 23.06.2021, 14:05 (aktualizacja 23.06.2021, 14:08)
  • www.expresselblag.pl
Trzeźwy-Skupiony-Wypoczęty. Akcja na Nowowiejskiej!
O tym, że za kierownicą powinniśmy być trzeźwi wiemy właściwie wszyscy. Warto jednak o tym wciąż przypominać, zwracając także uwagę na to, że kierujący powinni być wypoczęci i skupieni na drodze, a nie chociażby na swoich telefonach komórkowych.

 

Dziś rano na ul. Nowowiejskiej policjanci z elbląskiej drogówki, wspólnie z członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, prowadzili akcję profilaktyczną mającą uświadamiać kierowców w zakresie zagrożeń wynikających z braku skupienia i braku właściwego wypoczynku oraz wpływu nawet niewielkich ilości alkoholu na prowadzenie samochodu.

W trakcie porannej akcji policjanci wyrywkowo sprawdzali trzeźwość kierowców, a członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wręczali kierującym piłki odstresowujące, smycze, a przede wszystkim ulotkę informacyjną przygotowaną specjalnie z okazji prowadzenia akcji.

Jak zapowiadają pomysłodawcy akcji, będzie ona cyklicznie powtarzana w różnych miejscach na terenie Elbląga. W pierwszych kilku kontrolach wziął udział Michał Missan wiceprezydent Elbląga, który wręczał ulotki skontrolowanym kierowcom.

Akcję, w tym zakup gadżetów i wydruk ulotek, sfinansowano ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Miasto Elbląg.

Źródło: UM Elbląg

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe