×

Morderstwo w Ornecie. Policjanci ustalili jak mogły wyglądać ostatnie minuty życia ofiary

  • 06.02.2019, 15:58 (aktualizacja 06.02.2019, 16:53)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Morderstwo w Ornecie. Policjanci ustalili jak  mogły wyglądać ostatnie minuty życia ofiary
Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec 45-latka podejrzanego o zabójstwo 59-latka. Do zbrodni miało dojść w jednym z mieszkań w Ornecie. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna nie przyznał się do stawianego mu zarzutu. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło w okresie między 31 stycznia 2019 roku, a 2 lutego 2019 roku. Policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań na terenie Ornety, gdzie leżał zakrwawiony mężczyzna. Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie oraz wezwali lekarza, który stwierdził zgon 59-latka.

Sprawą pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim zajęli się policjanci kryminalni z Ornety. Funkcjonariusze ustalili jak mogły wyglądać ostatnie minuty życia ofiary oraz osoby, które w tym czasie z nim przebywały. Wszystko wskazywało na to, że tuż przed śmiercią pokrzywdzony pił alkohol w towarzystwie swojego znajomego. Podczas spotkania doszło do awantury, w trakcie której 45-latek miał uderzać pięściami po ciele 59-latka, powodując u niego obrażenia. Jak ustalono w późniejszym postępowaniu, było to przyczyną śmierci pokrzywdzonego.

Na podstawie przeprowadzonych czynności, oględzin i zabezpieczonych śladów na miejscu zdarzenia oraz przesłuchania świadków, funkcjonariusze ustalili tożsamość podejrzanego o ten czyn 45-latka. Został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa, jednak nie przyznał się do jego popełnienia. Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. Teraz za zabójstwo mężczyźnie może grozić kara nawet dożywotnego pozbawienia wolności.

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

 ZIUTEK
ZIUTEK 09.02.2019, 21:27
Nie pierwszy to czlowiek ktory zakonczyl zycie za przyczyna tego przestepcy
Obserwator
Obserwator 07.02.2019, 05:30
Orneta to jedno z ostatnich miejsc w rankingu miast gdzie policja i monitoring miał być parę lat temu
Gość
Gość 07.02.2019, 01:24
Masakra w tej Ornecie. Kupa Patoli, pijaków i ***i pod filarami. Brak policji i władz konkretnych
Ja
Ja 06.02.2019, 16:38
Cały rok tam leżał zakrwawiony??????
Agata
Agata 07.02.2019, 09:26
Zdarzenie od 31 stycznia br do 2 lutego br czyli 2 dni z tego co pisza

Pozostałe