Czeki od lasów na drogi w naszym regionie!

  • 10.06.2021, 11:46
  • www.expresselblag.pl
Czeki od lasów na drogi w naszym regionie! fot. Łukasz Nosarzewski
Dziś, 10 czerwca na terenie Nadleśnictwa Młynary odbyło się uroczyste wręczenie symbolicznych czeków na inwestycje drogowe współfinansowane przez Lasy Państwowe w powiatach i gminach naszego województwa. W spotkaniu wzięli udział samorządowcy i leśnicy.

 

Czeki od Lasów Państwowych otrzymały między innymi Gmina Młynary:

- 5000 złotych na remont drogi Sąpy-Mikołajki

- 10 000 złotych na remont drogi Sąpy Borzynowo

- 10 000 złotych na remont drogi Ojcowa Wola - Sąpy.

Powiat Braniewski otrzymał czek na poprawę warunków komunikacyjnych odcinka drogi Książki Bronki na kwotę 25 tysięcy złotych, 50 tysięcy złotych na drogę Krzewno-Krasnolipie oraz 30 tysięcy złotych na drogę Kowale-Glądy.

Bank rozbił powiat olsztyński, który otrzymał od Lasów Państwowych czek na kwotę 300 tysięcy złotych, przeznaczony na remont obiektu mostowego w miejscowości Kłódka w gminie Dobre Miasto.

-" Mam wrażenie, że to dzisiejsze spotkanie otwiera lodówkę, która była zamknięta przez pewien okres czasu dla wspólnych inwestycji. Dziękujemy za wsparcie finansowe i liczymy że w Warmia i Mazury będą pod szczególnym okiem dyrektora generalnego Lasów Państwowych, bo północe płuca polski potrzebują dobrych dróg dla turystów i mieszkańców"

- powiedział Andrzej Abako, starosta powiatu olsztyńskiego.

"Spotykamy się dziś w przyjemnych okolicznościach, w których możemy Państwu przekazać czeki na realizację wspólnych inwestycji drogowych. Lasy Państwowe wspierają nie tylko inwestycje drogowe ale również lokalne społeczności, takie jak Ochotnicze Straże Pożarne. To bardzo ważne żebyśmy jako firma, która jest odpowiedzialna społecznie budowała lokalne społeczności  i wspierała patriotyczne postawy"

- zwrócił się do samorządowców Michał Gzowski, szef gabinetu Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Łukasz Nosarzewski

 

 

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krasny
Krasny 12.06.2021, 01:41
Już wiadomo który czek pozwoli wyciąć w H...j lasu

Pozostałe