Nie żyje Wiesława Rynkiewicz-Domino

  • 09.06.2021, 10:47
  • www.expresselblag.pl
Nie żyje Wiesława Rynkiewicz-Domino fot. Truso.tv
Wiesława Rynkiewicz-Domino była historykiem sztuki i pracownikiem Muzeum w Elblągu od 1986 r. Opiekunem merytorycznym kolekcji sztuki, rzemiosła, mebli, detalu architektonicznego, rękopisów, starodruków i ikonografii. Autorką i współautorką scenariuszy licznych wystaw prezentowanych w elbląskim muzeum. Pasjonatką architektury i skarbnicą wiedzy o dziejach miasta i regionu. Miała 63 lata.

Muzeum żegna Wiesławę Rynkiewicz -Domino

Nie ma już z nami Wiesławy Rynkiewicz-Domino. Odeszła niespodziewanie pozostawiając otwarte książki, rozłożone zdjęcia, dokumenty, nad którymi pracowała i kubek niedopitej kawy. Wydaje się, że zaledwie chwilę wcześniej wyszła z pracy... Nie zapytamy Jej już o historię elbląskiego gimnazjum czy fontannę z parku Kajki - całą swą ogromną wiedzę zabrała ze sobą. Nie zdążyła ukończyć wystawy detalu architektonicznego zamku krzyżackiego i nie zobaczy ogrodu zielnego powstającego z Jej inspiracji. 

Jej opinia zawsze była dla nas niezwykle ważna. Spokój i opanowanie studziły nasze zapędy, a skromność i pokora stanowiły wzór do naśladowania. Inspirowała, nieustannie służyła swą mądrością i radą. Praca z Wiesławą była zaszczytem, a efekty tej pracy można podziwiać we wszystkich zakątkach muzeum. Mamy nadzieję kontynuować działalność tak, by była z nas dumna. Wierzymy, że będzie nam kibicować z drugiej strony, obserwując z humorem i ze stoickim spokojem nasze codzienne zmagania.

Członkom Rodziny i Przyjaciołom składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Zawsze pozostanie w naszej pamięci.

 - napisali pracownicy Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.

Red.

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe