Wspólna akcja policji i straży miejskiej, na życzenie elblążan

  • 01.05.2021, 09:48
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Wspólna akcja policji i straży miejskiej, na życzenie elblążan
Policjanci z elbląskiej drogówki, wspólnie ze strażnikami miejskimi, przeprowadzili kontrolę prawidłowości postoju pojazdów na terenie Elbląga. Szczególną uwagę zwracano na samochody pozostawione na drogach dla rowerów, chodnikach, w rejonie przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej oraz skrzyżowań. To odpowiedź służb za zgłoszenia elblążan, którzy wskazywali nieprawidłowości w parkowaniu i tym samym utrudnienia komunikacyjne dla pieszych i kierowców.

 

Funkcjonariusze, reagując na zgłoszenia mieszkańców (między innymi z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa), kontrolowali prawidłowe parkowanie na terenie Elbląga. Do najczęstszych błędów kierowców należy zaliczyć postój pojazdu w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych lub skrzyżowania. - Szczególną uwagę zwracano na pojazdy pozostawione na drogach dla rowerów, chodnikach, w rejonie przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej oraz skrzyżowań. Apelujemy do kierowców o rozsądne parkowanie – mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Dla tych kierowców, którzy utrudniali przejazd lub przejście były zakładane blokady na koła. By ruszyć w dalszą drogę, kierowca musiał skontaktować się z numerem podanym na kartce włożonej za wycieraczkę i poczekać na przyjazd patrolu. Funkcjonariusze pouczali ale także zdarzało się, że wystawiali mandaty. To kara dla tych, którzy ewidentnie lekceważyli bezpieczeństwo na ulicach.

Policjanci przypominają, że do wielu zdarzeń drogowych, w których poszkodowanymi są piesi i rowerzyści, dochodzi w wyniku braku widoczności i źle zaparkowanych pojazdów. Należy pamiętać, że zderzenie z jadącym samochodem, nie daje pieszym wielkich szans na przeżycie.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Górnośląska i Traugutta
Górnośląska i Traugutta 2 dni temu, 08:10
no nareszcie, tyle jest głąbów parkujących, a służby raz dopiero się ruszyły, a policja i straż miejska dalej nic nie robi, na Górnośląskiej i na Traugutta parkują głąby na trawnikach i chodnikach a policja przejeżdża sobie i nic! straż miejska to samo zero reakcji, w Gdańsku jest to nie do pomyślenia!
Kazimierz
Kazimierz 04.05.2021, 14:35
Czemu na Malborskie koło bloków porządku nie zrobią a jedzą i widzą żle zaparkowane na trawie samochody i nic ale jak maski nie masz od razu 500 .

Pozostałe