6-latka z Pasłęka potrzebuje pomocy!

  • 29.04.2021, 14:58
  • www.expresselblag.pl
6-latka z Pasłęka potrzebuje pomocy! Nadesłane
Kiedy mama Lenki była w ciąży, lekarz ostrzegł rodziców, że ich córka ma powiększone komory boczne w główce, ale zapewniał, że nie ma się czego obawiać. Pierwsze objawy choroby pojawiły się jednak już po kilku dniach od urodzenia. Okazało się, że dziewczynka zmaga się z wieloma schorzeniami, między innymi uszkodzeniem centralnego układu nerwowego oraz z wiotkością uogólnioną. Po opuszczeniu szpitala zaczęła się walka o sprawność Lenki.

 

Dziewczynka była tak słaba, że praktycznie w ogóle nie podnosiła rączek, nóżek i główki. Mozolna rehabilitacja sprawiła, że mięśnie z czasem nieco się wzmocniły. Niestety, kiedy Lenka miała zaledwie 9 miesięcy, przeszła pierwszy atak epilepsji. To był dopiero początek koszmaru, który trwa do dzisiaj. Każdy atak wyłącza dziewczynkę z życia nawet na kilkanaście godzin, a to, co zostało ciężko wypracowane podczas rehabilitacji w ostatnich dniach, znika i Lenka musi zaczynać naukę od początku.

Dziewczynka do tej pory nie ma postawionej konkretnej diagnozy i nie wiadomo, co tak naprawdę jej dolega. Niedawno miała robione badania genetyczne, na wyniki których rodzice czekają z niecierpliwością. Dzięki konkretnej diagnozie wiadomo byłoby, jakie leczenie zastosować.

Lenka jest bardzo grzeczną i wdzięczną dziewczynką. Uwielbia towarzystwo innych i przez swoją cudowną postawę codziennie wspiera rodziców.

Największym marzeniem Lenki jest siedzisko Travel SIT, które jest urządzeniem pozycjonującym oraz wspomagającym w pozycji siedzącej i półleżącej. Takie łatwe w zabraniu siedzisko ułatwiłoby Lence podróżowanie oraz przemieszczanie się z domu do ośrodka i przedszkola.

CHCESZ POMÓC? KLIKNIJ TUTAJ

Źródło: www.wishsurfing.pl

 

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe