×

Elbląg: To będzie pracowity weekend dla drogówki!

  • 01.02.2019, 12:48 (aktualizacja 01.02.2019, 12:56)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Elbląg: To będzie pracowity weekend dla drogówki! fot. KMP Elbląg
Ostatni weekend zimowych ferii będzie szczególnie pracowity dla policjantów z ruchu drogowego. Na drogach przewiduje się zwiększony ruch pojazdów z uwagi na powroty z zimowego wypoczynku. Funkcjonariusze natomiast, zapowiadają więcej kontroli drogowych oraz badań kierujących na zawartość alkoholu, sprawdzeń stanu technicznego pojazdów oraz przestrzeganie przepisów drogowych.

 

Z kolei policjanci z prewencji kryminalnej podsumowują swoja pracę podczas zimowych ferii. W ciągu dwóch tygodni spotkali się 11 razy z dziećmi na wszystkich 7 organizowanych w Elblągu zimowiskach. Rozmawiali z nimi o bezpiecznych formach zabawy o zagrożeniach typu narkotyki, dopalacze a także o tym jak nie stać się ofiarą przestępstwa.

W 6 dodatkowych spotkaniach wzięli udział policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy również mówili o bezpieczeństwie.

W placówki organizujące półzimowiska przeszły kontrole, w których również uczestniczyli policjanci. Sprawdzano warunki w jakich dzieci wypoczywają.

- Współpracujemy ze wszystkimi placówkami organizującymi zimowy wypoczynek

– mówi podinsp. Piotr Cioła Naczelnik Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń.

– Mamy duże doświadczenie w rozwiązywaniu problemów a także dotykamy wielu tematów, więc jesteśmy chętnie zapraszani na takie spotkania.

Jak mówią sami policjanci z prewencji kryminalnej spotkania i prelekcje to także okazja dla dzieci, aby mogły osobiście zapytać policjanta o różne nurtujące sprawy.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Korbi
Korbi 01.02.2019, 14:33
To znowu Yanosik w ruch pójdzie i ucierpią ci, którzy go nie znają. Ale z drugiej strony to dobrze, że Yanosik w ogóle coś robi.

Pozostałe