×

Dziś policyjna akcja. Do Elbląga przyjadą posiłki z Olsztyna!

  • 30.01.2019, 11:11
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Dziś policyjna akcja. Do Elbląga przyjadą posiłki z Olsztyna! fot. KMP Elbląg
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu prowadzą dzisiaj krajowe działania pod nazwą - „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”. Mundurowi będą zwracali szczególną uwagę na pieszych, którzy nie korzystają z elementów odblaskowych. Elbląskich policjantów wspierać będą funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

 

Prawidłowe zachowania pieszych, to nie tylko korzystanie z elementów odblaskowych w czasie od zmierzchu do świtu i poza obszarem zabudowanym. Trzeba również zwrócić uwagę na prawidłowe zachowanie przy przechodzeniu przez jezdnię.

W tym przypadku pieszy ma obowiązek zachować szczególną ostrożności, zwiększyć swoją uwagę na tyle by móc szybko zareagować na ewentualne niebezpieczeństwo. Wchodząc na przejście dla pieszych warto zdjąć kaptur z głowy, zakończyć rozmowę telefoniczną, czy wyjąć słuchawki z uszu.

To tylko niektóre przykłady niebezpiecznych zachowań pieszych, jakie policjanci obserwują na ulicach. Podczas działań NURD funkcjonariusze ujawniają wiele wykroczeń, które piesi sami inicjują.

Wśród nich jest: przechodzenie w miejscu niedozwolonym, przechodzenie na czerwonym świetle, czy wbieganie pod nadjeżdżający samochód. Dzisiaj elbląskich policjantów wspierać będą funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.   

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

muzyk64
muzyk64 31.01.2019, 01:28
GRUNWALDZKA !!! Przejscie na przeciwko wiezowców !!Zapraszam.

Pozostałe