×

Nigeryjczyka zatrzymano i przewieziono do Straży Granicznej w Elblągu

  • 29.01.2019, 12:38 (aktualizacja 29.01.2019, 12:46)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Nigeryjczyka zatrzymano i przewieziono do Straży Granicznej w Elblągu fot. MOSG
Obywatela Nigerii, który przebywał nielegalnie w Polsce, zatrzymali 21 stycznia w powiecie sztumskim funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu. Cudzoziemiec posłużył się przerobionym włoskim dokumentem pobytowym, nie miał wizy, a wcześniej ubiegał się o azyl we Włoszech.

 

Mężczyzna do kontroli okazał włoski dokument tożsamości z przerobioną datą urodzenia. W Polsce nie miał prawa przebywać, nie posiadał wizy ani innego ważnego dokumentu pobytowego. Strażnicy graniczni ustalili, że Nigeryjczyk znajdował się w procedurze azylowej i nie ma już ważnego tytułu pobytowego we Włoszech.

Cudzoziemca zatrzymano i przewieziono do Straży Granicznej w Elblągu. Sąd Rejonowy w Kwidzynie postanowił umieścić go na okres trzech miesięcy w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Dodatkowo funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej ustalili, że 22 innych cudzoziemców także przebywało w Polsce nielegalnie. Było to 15 obywateli Ukrainy, 5 Gruzji oraz Mołdawianin i Serb.

10 osób przeterminowało pobyt w Polsce, 5 nie miało ważnych wiz lub innych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu, 4 nielegalnie pracowały, a 3 przekroczyły granicę państwową wbrew przepisom. Wszyscy otrzymali decyzje o zobowiązaniu do powrotu z zakazami ponownego wjazdu od 6 miesięcy do 3 lat.

Źródło: MOSG

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe