Wilki rozszarpały psa pod Elblągiem. "Na spacer spokojnie nie można wyjść"

  • 15.03.2021, 21:34 (aktualizacja 15.03.2021, 22:03)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Wilki rozszarpały psa pod Elblągiem. "Na spacer spokojnie nie można wyjść" fot. Marek Lewandowski (Pan Filip pokazuje miejsce, w którym wilki rozszarpały psa)
We wsi Stoboje pod Elblągiem grasują watahy wilków, które stanowią duże zagrożenie dla okolicznych mieszkańców, a ostatnio Panu Filipowi rozszarpały psa.

 

-" To było w biały dzień, w pewnym momencie usłyszeliśmy piski psa, podążając za odgłosem natrafiliśmy na watahy wilków"

- mówi w rozmowie z nami Pan Filip.

-"Wilki dosłownie wyciągnęły psa z mojego podwórka"

- dodaje Pan Filip.

-" To się ciągnie od dłuższego czasu, we wrześniu informowałem o tym Regionalną Dyrekcję Środowiska w Olsztynie, w odpowiedzi dostałem, że mam się odgrodzić i wykazać, że czuję się zagrożony, nawet na spacer strach wyjść, wilki polują w biały dzień...

- wskazuje w rozmowie z nami mieszkaniec wsi.

Poniżej zamieszczamy materiały od Pana Filipa, na których widać, że nie uciekają od człowieka i podchodzą bardzo blisko. Sprawę będziemy wyjaśniać z Regionalną Dyrekcją Środowiska w Olsztynie.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Łukasz Nosarzewski

 

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MR
MR 17.03.2021, 11:52
Wystrzelać wilki!!! Jest ich coraz więcej, stanowią zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Wytępią w pień nasze leśne zwierzęta i wezmą się za ciebie przeciętnego Kowalskiego. Nie wyjdziesz już na spacer, bo będziesz siedział za ogrodzeniem swojej posesji. Do miast też wejdą po jedzenie, bo w lasach już go nie będzie. To śmieszne, Covid się boicie, a wilka bronicie.
Romuald
Romuald 18.03.2021, 15:50
Bronimy bo jego obecność jest niezbędna z wielu powodów.
Jednym z nich jest zmniejszenie strat powodowanych przez zwierzęta kopytne w uprawach leśnych i prawdopodobnie polowych.
Inną ważną sprawa jest zapewnienie pożywienia wielu innym gatunkom, które żerują na resztach zwierząt upolowanych przez wilki. To są ptaki, np sikory. I wiele mniejszych zwierząt, np. tak pożyteczne mrówki których populacja spada.

Boisz się ataków na ludzi ?
To patrzysz nie w tą stronę.
Każdego roku w Polsce PSY ok. 100 razy atakują ludzi a wielokrotnie częściej są przyczyną śmierci zwierzyny leśnej.
Każdego roku myśliwi ranią parę osób, 1-2 ponosi śmierć.

Zatem już teraz na spacer nie powinieneś wychodzić po zagrażają Ci psy sąsiadów i myśliwi.

Ja tym czasem wybieram się z dziećmi do lasu tam gdzie są wilki. Bo tam nie zaatakuje Nas żaden pies.
Kiler
Kiler 19.03.2021, 14:11
Populacja wilków jest za duża i będzie z roku na rok coraz większa sam nieraz widziałem w lesie rozszarpane zwierzynę zostawią przez wilki. Znam człowieka który został zaatakowany przez wilka idąc z psem na spacerze, oczywiście Pies był na smyczy. Jeżeli twierdzisz kolego że jest tak bardzo potrzebny to idź razem z nim mieszkać do lasu. Od szkód w uprawach leśnych odpowiada Nadleśnictwo które zobowiązany jest redukować ilość danej populacji przez odstrzał myśliwy dotyczy się tak samo to w uprawach rolnych. Wilk Nie ma żadnego naturalnego wroga jego populacja będzie niestety masakrycznie wzrastać, sam osobiście widziałem nieraz rozszarpana zwierzynę na przykład chronionego łosia, Jelenia Czy sarny. Bez ingerencji człowieka populacja może jedynie zredukować się poprzez chorobę tak jak u człowieka na przykład Dżuma, Hiszpanka czy Cvid.
Jeśli Wilk nie będzie miał co jeść w terenie Leśnym, zacznie podchodzić pod gospodarstwa tak jak w tym przypadku i szukać pożywienia kwestią czasu jest atak na człowieka.

WOLF
WOLF 17.03.2021, 08:32
Wspaniałomyślna unia (tfffuu kołhoz) kazała wybić dziki, to i wilki mają mniej żarcia, bo roznoszą niby jakąś śmieszną chorobę na świnie. Nasz rolnik jest pod pręgierzem, a świnie do Polski jadą z uni. I kto zarabia? Myślcie trochę a nie jak stado baranów leci na otwarcie kolejnego korporacyjnego paśnika po żarcie z chemią.
Romek
Romek 18.03.2021, 15:52
Wybicie dzików to Nasz Polski autorski pomysł :)
LP
LP 17.03.2021, 20:45
Wiedza zaczerpnięta z Wyborczej 🤣
WOLF
WOLF 17.03.2021, 01:43
Znam gostka, który poszedł do lasu ze swoimi psami szt 2. Zobaczyły sarny i poszły w pogoń. Pech chciał, że zobaczył to myśliwy lub leśniczy. Pif paf i pies trup. Oj jaki był lament, bo kundel bez "maseczki hahahaha " i smyczy po lesie biegał. O ile pamiętam to wtedy i dziś psy muszą mieć kaganiec, a nie człowiek.
Hmm
Hmm 16.03.2021, 18:32
Nie rozumiem jak można stawiać dzikie zwierzęta ponad życie człowieka.... Ok to był pies( i tak szkoda zwierzaka), ale czy naprawdę musi dojść do tragedii żeby otworzyć oczy. Ciekawe co wtedy obrońcy wilków by powiedzieli...że wilk był tu pierwszy a Ty człowieku won, dobrze Ci tak bo wybudowałes się pod lasem.... Każdy mądry
Polak
Polak 16.03.2021, 17:28
Nierobów do utylizacji i już by się zrobiło luźniej na tym świecie
partyzantka leśna
partyzantka leśna 16.03.2021, 14:52
wilki mają dosyć rabunkowej gospodarki prowadzonej w lasach państwowych, wszystko wycina się pod dyktando korporacji .
LP
LP 17.03.2021, 20:49
Kolejny uczeń Michnika?😂😂😂
Lesny
Lesny 18.03.2021, 15:54
Nie obserwator uważny.
Po nik-u rozumiem , że Pan tez z firmy ?
To ze Nam dobrze płacą , nie znaczy że musimy tego bronić.
Trochę uczciwości.
Polska dla Polaków.
Polska dla Polaków. 17.03.2021, 01:48
Racja. Zauważ ile hektarów lasu wycinaja pod bazę wojskową dla USrAela. A po wuj oni tu potrzebni. Byli Ruskie teraz Hamerykany.
LP
LP 17.03.2021, 21:02
Tęsknisz za kacapem absolwencie ...... czego? 🤮
Antysemita
Antysemita 20.03.2021, 06:40
Bujaj się. W Polsce nie ma być żadnego okupanta. A dominują obrzezańcy.
aleksandr12@wp.
[email protected] 16.03.2021, 13:49
Dr.Janusz
Zgadzam sie całkowiecie ,ogrodzic posesje anie płoty leza na ziemi i gnój na podwórku
Lp
Lp 17.03.2021, 21:14
POpapraniec
DrJanusz
DrJanusz 16.03.2021, 13:15
Zdaje się, że jest zakaz puszczania psów luzem? To do kogo pretensje? Oczywiście oberwie się wilkom bo głupi chłop nie trzymał swojego kundla na posesji tylko pałętał się po okolicy. Posesję trzeba sobie porządnie ogrodzić.
ArekJ
ArekJ 16.03.2021, 13:53
No tak głupi chłop na własnym polu nie może wyprowadzać własnego psa.... i nie ma nigdzie obowiązku grodzenia posesji, wilka jest za dużo wiedza to wszyscy w temacie tylko miastowu i nowowiejscy by chcieli go w parkach na codzien widywac przy okazji spaceru do biedronki albo lidla czy tam auchana...
aleksabdr12@wp
[email protected] 16.03.2021, 10:33
ale to człowiek wchodzi z zabudowaniami na teren wilków,jesli ktos by wchodził na Twoj teren to co ucekasz czy bronisz//
Zadam pytanie ,,,KTO BYŁ WCZEŚNIEJ NA TYCH TERENACH WILK CZY CZŁOWIEK ,nie trzeba stawiac domów blisko gdzie terytorium nie nalezy do Ciebie
Kiler
Kiler 17.03.2021, 10:38
Zla gospodarka populacji wilka, i to jest efekt. Samica szczeni 4 mlode z tego dwie suki, te suki szczenia nastepne mlode. To jest ogromny roczny przyrost tej populacji, a jesc musza, bez ingerecji czlowiekaza moment bedziemy bali sie wyjść z domu. Brawo.
Doucz się.
Doucz się. 20.03.2021, 06:41
W watasze szczeni się tylko wadera.
Xxx
Xxx 16.03.2021, 17:06
Pierwsze by dinozaury
LP
LP 17.03.2021, 20:52
A człowiek rzucał kamieniami w nich .....
Warkoczyk65
Warkoczyk65 16.03.2021, 13:16
Ja tez jestem tego zdania. Te biedne zwierzęta mają coraz to mniejsze terytorium. To człowiek dąży do tego że wygina zwierzęta . Biznesmeny z wielką kasą zabierają co do nich należy
slaw
slaw 16.03.2021, 12:35
A kto ci powiedział że wilk był tu pierwszy? a twój dom lub mieszkanie gdzie stoi, też na terenie wilków bo kiedyś był tam las. to wynoś się do afryki do kolebki ludzkości.
Xxx
Xxx 16.03.2021, 17:08
Inaczej gadać będziecie obrońcy dzikich zwierząt jak wam dziecko zagryzie
Yyy
Yyy 16.03.2021, 17:46
A ty się zastanów zanim coś napiszesz...chyba ze ty z tych którzy dzieci zostawiają bez opieki
ArwkJ
ArwkJ 16.03.2021, 13:56
Prawda
Obywatel
Obywatel 16.03.2021, 10:27
Oczywiste jest to że jeśli przez wiele lat wilki są pod ścisłą ochroną to wcześniej czy później dojdzie do zagryzienia przez nie człowieka. Wilki nie znają swoich granic... Po pierwsze, jest stała presja różnych ekologów i "ekologów", aby wilków nie ruszać. Po drugie, w tym kraju, władza tak naprawdę za nic nie jest odpowiedzialna. Sprawy z wilkami są zaniechane i narazie jakoś niewiele osób się tym przejmuje. Czy dyskusję o racjonalnym zarządzaniu populacją wilka można będzie dopiero podjąć jak zginie bawiące się gdzieś na podwórku dziecko? Czy naprawdę musi wydarzyć się tragedia, żeby ludzie otrzeźwieli?
Romek
Romek 18.03.2021, 15:57
Z wilkami jest jak należny.
Większym zagrożeniem dla ludzi są PSY domowe i myśliwi.
Obywatelska
Obywatelska 16.03.2021, 11:31
A może zacząć zarządzać populacją człowieka i jego ekspansją w tereny leśne, agresywnym budownictwem coraz bardziej ingerując w tereny należące do dzikich zwierząt. Ile powstaje osiedli domków jednorodzinnych w miejscach gdzie wcześniej były szlaki wędrówki dzikich zwierząt??
M,R
M,R 16.03.2021, 14:16
jestem za !!!!! daj sie odpalic pierwsza,albo nie moze ,daj zutylizowac swoje potomstwo i wyprowadz sie do ostepow lesnych.Jak mnie drazni ttakie glupie filozofowanie totalnych ignorantow i malkontentow!!!!!!!
olo
olo 16.03.2021, 17:46
niestety takich ludzi z urojeniami jest cała masa. Pseudoekologia jest w modzie i nikt nie zastanawia się do czego to prowadzi.
Stefa
Stefa 16.03.2021, 09:43
A może najwyższy czas zauważyć, że równowaga została zachwiana... Powybijali całe stada dzików, kłusownictwo ma się dobrze... nie dziwne, że zwierzęta szukają łatwego pożywienia
.
. 16.03.2021, 10:08
A o ASF coś wiesz?
Polak w Polsce gospodarzem.
Polak w Polsce gospodarzem. 16.03.2021, 08:39
I to pewnie do tych wilków chce strzelać lewactwo co biega po krzakach i przywiązuje się do drzew w obronie komara. W Polsce mają być, lasy, bory i puszcze z wilkami, żubrami, łosiami.... Polska wolna od eskimosów.!
Ja
Ja 16.03.2021, 08:19
Strzelać i tyle. A obroncy wilków to oszołomy. Wszystko ma swoje granice. A te zostały już dawno przekroczone. Zaczynają atakować ludzi coraz częście. A wasze kretyńskie teorie i tłumaczenia że wilk ucieka od człowieka to brednie i głupoty. Nie dzisiaj kiedy dziki, sarny, łosie i wilki wchodzą głęboko do miast za łatwym żarciem.
Obywatelka
Obywatelka 16.03.2021, 11:34
Ja to bym strzelała do tych co w lasach budują sobie domy, miejsca do rekreacji. Człowiek to największy wandal i niszczyciel natury.
M.R
M.R 16.03.2021, 14:18
No nie wytrzymam!!!! a ty gdzie mieszkasz tepa dzido???? gdzie wypoczywasz ,co jesz i z czego masz ubranie !!!???
jeba cie
jeba cie 17.03.2021, 17:25
z pizdy cwelu ***
Choinka
Choinka 16.03.2021, 07:50
Jeśli jest tak fajnie i bezpiecznie to niech przedstawiciele tej Dyrekcji przejdą się spacerkiem po lesie
tr
tr 16.03.2021, 01:00
idźcie sobie na strzelnicę postrzelać, bandyci
Alojzy ***
Alojzy *** 16.03.2021, 11:55
Popieram! Mordy zdradzieckie od 6 lat bolszewickich (nie)rządów tylko rujnować i kraść potrafią, tfu!
LP
LP 17.03.2021, 21:08
POmyliłeś rządy POpaprańcu
Harry
Harry 16.03.2021, 13:17
O czym ty ***isz??? Bolszewicy gamoniu to komuchy z UE i ich przy***sy z PO i reszta lewactwa.
Wilk
Wilk 16.03.2021, 05:44
Rozerwą tobie psa albo pokalecza kogoś z rodziny to sam będziesz strzelał
wilk
wilk 17.03.2021, 17:26
to sie baranie do praku przejdz a nie po lesie xd
wilk syty, owca cała
wilk syty, owca cała 15.03.2021, 22:46
Wilk pod ochroną, odsztrelić nie można ale może Regionalna Dyrekcja coś zrobi, bo to normalne nie jest, żeby w biały dzień psa z podwórka wykradały.
Fifa
Fifa 15.03.2021, 22:37
Wilki niby boją się człowieka ale te na filmie jakoś nie.
Romek
Romek 18.03.2021, 16:00
Mają słaby wzrok, bazują głównie na węchu i słuchu. Dlatego w relacjach powtarza się obserwacja, że się wpatrywały, czy gapiły się". Podobnie mają spokrewnione psy, gdy poodchodzą to obwą***ą aby rozpoznać osobę choć widzę ją już wcześniej.

i zgodzisz się: traktor to raczej nie człowiek, prawda ?
Strach
Strach 15.03.2021, 22:06
Czy wilki mają w końcu zabić człowieka, żeby można było je kasować?! Przecież to są już ogromne watahy i pod ochrona?! Za dużo ich tu i nie boją się już niczego.

Pozostałe