Jechali bez praw jazdy, usłyszeli wyroki

  • 05.03.2021, 11:57
  • www.expresselblag.pl
Jechali bez praw jazdy, usłyszeli wyroki
Sąd Rejonowy w Elblągu wydał kolejne już wyroki w sprawach kierujących, którzy jechali bez uprawnień. Mężczyźni mają zapłacić w sumie 4 tys. zł grzywny i mają zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na rok oraz 2 lata.

 

Pierwszy przypadek dotyczy 33-latka, który 21 grudnia ubr. w miejscowości Suchacz kierował osobowego seata. Wyrokiem sądu musi zapłacić 2 000 zł grzywny i nie może przez najbliższe 2 lata w ogóle kierować pojazdami mechanicznymi.

Kolejny przypadek miał miejsce 21 stycznia br. na ulicy Mazurskiej w Elblągu. 27-latek jechał renault. Nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany do kontroli. Policjanci skierowali do sądu wniosek. On również musi zapłacić 2 000 zł grzywny. Ma zakaz prowadzenia na rok.

Tym samym dopiero po tym czasie będzie mógł otrzymać uprawnienia, o które dopiero może się starać. Jeżeli w tym okresie zostanie zatrzymany za kierownicą, odpowie za przestępstwo. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

 

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gosc88
Gosc88 05.03.2021, 19:41
W końcu już jakieś sensowne wyroki...2 tys zaboli, bo to jak pobłażliwy był sąd w poprzednich wyrokach to była kpina. Karać, karać i się nie szczypać!

Pozostałe