×

Poważne zmiany na WhatsApp

  • 28.01.2019, 13:57
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Poważne zmiany na WhatsApp fot. Łukasz Nosarzewski
Mark Zuckerberg, szef Facebooka ma w planach zintegrowanie ze sobą WhatsApp, Instagrama i Messengera. W założeniach każda z aplikacji ma nadal funkcjonować samodzielnie, jednak ich użytkownicy mogliby swobodnie komunikować się pomiędzy sobą.

 

Informacje na temat możliwości integracji trzech platform komunikacyjnych należących do Facebooka - WhatsApp, Instagrama i Massengera podał dziennik „The New York Times” opierając się własnych źródłach.

Zgodnie z nimi Mark Zuckerberg, szef Facebooka zamierza zespolić ze sobą technologiczną infrastrukturę wspomnianych aplikacji tak, by mogły one ze sobą współpracować. W założeniach każda z platform będzie nadal funkcjonować oddzielnie, jednak ich użytkownicy będą mogli wymieniać pomiędzy sobą wiadomości i otrzymywać powiadomienia o zachowaniach znajomych korzystających z innych aplikacji.

Według „NYT” integrując ze sobą WhatsApp, Instagrama i Messengera Facebook jeszcze bardziej niż dotąd powiąże ze swoim ekosystemem użytkowników tych platform, których łączna liczba przekroczy 2,6 mld. To z kolei stworzy nowe możliwości marketingowe i źródła przychodów. Na razie nie wiadomo kiedy wszystkie trzy aplikacje mogą zacząć ze sobą współdziałać, według przewidywań nie dojdzie do tego wcześniej niż w 2020 r.

 

Facebook planuje także, że zintegrowane przez niego aplikacje i serwisy do komunikacji pomiędzy użytkownikami będą korzystały z tzw szyfrowania end-to-end zapewniającego wysoki poziom zabezpieczenia przesyłanych danych i informacji. Spośród wymienionych platform obecnie domyślne szyfrowanie rozmów zapewnia jedynie WhatsApp. W wypadku Messengera przy każdej z rozmów konieczne jest włączenie odpowiedniej funkcji, z kolei Instagram nie ma na razie wbudowanych narzędzi szyfrujących.

Źródło: WirtualneMedia

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe