Pomnik w Elblągu w czasie pandemii za 150 tysięcy złotych

  • 02.03.2021, 11:04 (aktualizacja 02.03.2021, 11:53)
  • www.expresselblag.pl
Pomnik w Elblągu w czasie pandemii za 150 tysięcy złotych
W Elblągu powstanie pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, miasto zapłaci za niego 150 tysięcy złotych.

 

 - "Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie pomnika – popiersia Marszałka J. Piłsudskiego z towarzyszącymi elementami przestrzennymi. Jest to działalność twórcza, której Wykonawcą będzie Stanisław Szwechowicz z  Gdańska. Artysta ten wykazał się dorobkiem, przedstawiając szereg wykonanych przez siebie dzieł, które w swoim charakterze odpowiadają zamierzeniom Zamawiającego. Ponadto Artysta legitymuje się również przygotowaniem i doświadczeniem w realizacji tak dużych rzeźb"

- czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej.

"Nie mam wątpliwości, że postawienie pomnika jednego z głównych architektów naszej niepodległości to sprawa ważna i potrzebna. Należy pielęgnować historię i tradycję. Zastanawiam się jednak, czy okres walki z pandemią to dobry pomysł na stawianie pomników. Od jakiegoś czasu Prezydent Wróblewski powtarza, że mamy trudny czas dla finansów Elbląga, więc wydawanie teraz 150 tysięcy złotych na pomnik wydaje się nietrafionym pomysłem. Zdecydowanie lepiej wydalibyśmy dziś taką kwotę np. na pomoc dla elbląskich restauratorów. Możemy wrócić do pomysłu budowy pomnika po pandemii. Jestem przekonany, że Marszałem Piłsudski za to się na nas nie obrazi".

- komentuje radny Piotr Opaczewski.

Skierowaliśmy zapytanie do Urzędu Miasta, czy uważa, że to odpowiedni moment na wydawanie pieniędzy na pomnik, do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Łukasz Nosarzewski

 

 


.

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

chytry
chytry 08.03.2021, 13:13
ile złotówek miasto dało na odnowę komunistycznego pomnika odrodzenia?
lokalny patriota
lokalny patriota 04.03.2021, 09:12
Dlaczego zawsze w Elblągu wszelkie inicjatywy są krytykowane?! Tym sposobem jesteśmy takim zapyziałym siedliskiem gdzie inicjatywy są tłamszone a inwestorzy próżno wyczekiwanie. Czy w dobie pandemii mamy tylko siedzieć w domach i czekać na lepsze czasy? Restauratorzy elbląscy zostali przez władze miasta dostrzeżeni o czym radny Opaczewski powinien wiedzieć! Szukanie argumentów na siłę i nic więcej, ale jak brak lepszych to zawsze można znaleźć. Umiejętne zarządzanie miastem polega właśnie na zrównoważonym dystrybuowaniem posiadanych środków na różnych płaszczyznach funkcjonowania miasta.
Nie ma żadnej pandemi.
Nie ma żadnej pandemi. 06.03.2021, 05:11
Piłsudski to mason. I o jakiej pandemii piszesz. Dam Ci proste pytanie. Dlaczego policja karała ludzi mandatami za brak kagańca czy durnej przyłbicy jeśli po roku idiota niedzielski doszedł do wniosku, że one nic nie dają. Maja teraz "chronić" ( a przecież nie chronią, wręcz szkodzą i jest to udowodnione te namordniki) cudowne maski Kulczyka! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY. A Wy rodzice (nie wszyscy i za to szacunek) na litość boską, nie macie rozumu i sumienia nakładajac te świństwo. Zabieracie im radość dzieciństwa. CZAS UKRECIĆ ŁEB TEJ CHYDRZE.
Nas
Nas 03.03.2021, 21:24
Kto wymyśla takie głupoty,w czasie epidemmii!! Kto nas podatników pytał??? skoro radni są za pomnikiem to niech sami sponsorują !!!
Gdsgb
Gdsgb 03.03.2021, 15:22
Brzegi rzeki od strony lawek na Starowce sa nieogrodzone i co pare miesiecy ktos sie utopi. Ale po co ogrodzenie. Pomnik jest potrzebniejszy
Ipkis
Ipkis 03.03.2021, 15:08
Parodia jak to w polsce bywa ktos ma do zarobienia i z tad ten pomnik hee jak zwykle na koszt podatnika a mowili ze ruscy to kraj wielkich jaj jest tyle potrzebujacych rodzin a tu masz ci pomnik heee masakra
skandal
skandal 03.03.2021, 09:37
czy na prawdę nie szkoda do cholery kasy na takie pomysły, może tak nieporadna Kosecka sama zapłaci za ten pomnik, bo już raz wydała 100 tysięcy na sralnik dla psów na dolince
Elblążanin
Elblążanin 03.03.2021, 09:23
A co Piłsudski ma wspólnego z Elblągiem, poza tym, że był Polakiem?
Mój podpis
Mój podpis 03.03.2021, 07:58
Pielęgnować to musicie teraz mój samochód po wjechaniu w dziurę, za wasze pieniądze z oc. :)
Elblążanka 😁
Elblążanka 😁 02.03.2021, 19:50
Jest wiele pilniejszych rzeczy do zrobienia w tym smutnym mieście nasze władze poprostu ponosi wodza fantazji aby wydać jak najwięcej pieniędzy na bzdury bo nie ich .. to powinno być ukrucone ! Jest to skandal aby tak trwonić pieniądze na bzdury
Zdegustowany
Zdegustowany 03.03.2021, 05:17
Pani Elblążanko, skandalem jest Pani ortografia, stylistyka i interpunkcja. Btw, co to jest "wodza fantazji"?
Kon
Kon 03.03.2021, 02:22
Po prostu pisze sie osobno🤣
Pan żenada
Pan żenada 02.03.2021, 14:58
Skandal!
Mieszkaniec Elblaga
Mieszkaniec Elblaga 03.03.2021, 02:25
Jestem za pomnikiem Pana Tuska.Nalezy mu sie za ciezka,ofiarna ,sprawiedliwa prace na rzecz Polski😆
NadszyszkownikKilkujadek
NadszyszkownikKilkujadek 02.03.2021, 13:04
Co za durny pomysł mało jeszcze wydaliście pominiki medale ja pier....W imieniu Sekcji Koźlaków składam Protest i proponuję postawić w Centrum Miasta pomnik przyjaciół Kwintka i Kramerki
Nie zakłamujcie historii.
Nie zakłamujcie historii. 02.03.2021, 12:56
To nie zasługa Piłsudskiego tylko Romana Dmowskiego. I to jego pomnik powinien być.
historyk
historyk 04.03.2021, 16:45
dokładnie powstał mit na temat Piłsudskiego , a podczas bitwy warszawskiej zdezerterował, inni zasługują na pomnik jak już

Pozostałe