Uwaga - bakteria coli w wodzie!

  • 19.02.2021, 10:31
  • www.expresselblag.pl
Uwaga - bakteria coli w wodzie! fot. pixabay/ilustracja do tekstu
Państwowy Powiatowy lnspektor Sanitarny w Elblągu informuje, że w badaniach jakości wody z dnia 15.02.2021 r. z wodociągu sieciowego w Młynarach, zaopatrującego miejscowości: Młynary, Błudowo, Młynarska Wola, Bronikowo, Kraskowo, Gardyny, Janiki Pasłęckie, Krasinek, Kurowo Braniewskie, Nowe Sadłuki, Rucianka, Ojcowa Wola, Kobyliny, Mikołajki, Sąpy, Sucha, Olszówka, Płonne, Zaścianki, Podgórze - w gminie,Młynary, w powiecie elbląskim, stwierdzono obecność bakterii grupy coli w ilości: w próbce wody pobranej na Stacji Uzdatniania Wody 7 jtkl100 ml oraz 8 jtk/100 ml - w próbce wody pobranej na sieci wodociągu.

 

WODA WARUNKOWO PRZYDATNA do spożycia.

Woda warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu, Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw,
mycia zębów, mycia naczyń

Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Red.

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Podpis
Podpis 25.02.2021, 17:41
Co za czasy... Cola leci z kranów...
Qwerty1505
Qwerty1505 20.02.2021, 09:30
Efekt Trzaskowskiego

Pozostałe