Nowe punkty monitoringu przeciwpowodziowego w Nowakowie i Pasłęku!

  • 18.02.2021, 14:35 (aktualizacja 18.02.2021, 14:40)
  • www.expresselblag.pl
Nowe punkty monitoringu przeciwpowodziowego w Nowakowie i Pasłęku! Ilustracja do tekstu
W Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Gdańsku podpisana została umowa na rozbudowę systemu pozyskiwania danych o zagrożeniu powodziowym, popularnie zwanego monitoringiem przeciwpowodziowym.

 

W ramach tej umowy wykonawca, przedsiębiorstwo APISystems Sp. z o.o., przygotuje dokumentację projektową i rozbuduje system monitoringu wizyjnego rzeki Wisły o nowe punkty monitoringu, a także rozbuduje i zintegruje systemy telemetryczne pozostające w dyspozycji Wód Polskich, służące do monitorowania rzek, kanałów i polderów na Żuławach oraz rzece Wiśle. Powstanie też system teleinformatyczny pozwalający pozyskiwać i udostępniać informacje o zagrożeniu powodziowym.

Rozbudowa będzie polegać na lepszym wyposażeniu istniejących punktów pomiarowych i założeniu nowych punktów monitoringu wizyjnego, wyposażonych w kamery. Nowe punkty monitoringu będą zlokalizowane w miejscowościach: Pasłęk (rzeka Wąska), Nowakowo (rzeka Elbląg), Mątowy Małe (Wisła) i Nowe (Wisła). W imieniu Wód Polskich umowę podpisała Aleksandra Bodnar, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

- Bardzo mnie cieszy, że system monitoringu przeciwpowodziowego otrzyma nowe możliwości. Pozyskiwanie jak najszybciej i jak najwięcej danych o sytuacji na rzekach i zbiornikach wodnych jest niezbędne do skutecznego zarządzania zagrożeniem powodziowym

– powiedziała dyr. Aleksandra Bodnar po podpisaniu umowy.

Wartość podpisanej umowy to 2,3 mln. zł. Umowa jest realizowana w ramach projektu „Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław – Etap II – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku”, który jest współfinansowany z Unii Europejskiej ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Red.

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe