Kompas dla młodzieży. Ruszają warsztaty na W55

  • 17.02.2021, 14:58 (aktualizacja 17.02.2021, 15:10)
  • www.expresselblag.pl
Kompas dla młodzieży. Ruszają warsztaty na W55
Warszawska 55 znów ożywia dla młodych. Od połowy lutego w ceglastym budynku z zielonym okienicami ruszają warsztaty dla młodzieży z Elbląga i okolic. Na początek: wzorzenie ciała, survival miejski, warsztat kuglarski, rozpalanie ogniska i spotkanie się z pytaniami. Od marca młodzież będzie mogła tu działać regularnie. Udział jest bezpłatny.

 

Żeby nie przyrosnąć do domowego fotela i przypomnieć sobie, jaką moc niosą spotkania na żywo, ekipa z Forum Animatorów Społecznych zaprasza do nowych działań. Będzie można trochę odpocząć po gorącym okresie, pogadać o wszystkim i o niczym, a przy okazji doświadczyć czegoś ciekawego.

Wzorzenie ciała

18.02.2021 | godz. 17:00 | Warszawska 55

To spotkanie z intuicyjnym malowaniem ciała, przy użyciu naturalnej (!) henny, przygotowanej specjalnie na tę okazję. Opcja dla tych, którzy chcą potrenować PRECYZJĘ, uważność, opanowanie, ciekawią się wzornictwem i sztuką. A przy okazji to również uczenie się dawania swojemu ciału przyjemności w delikatności. UWAGA: nie będzie malowania z szablonów, za to zabawa z tworzeniem czegoś swojego.

Warsztat kuglarski

19.02.2021 | godz. 17:00 | Warszawska 55
Kogo ciekawią pokazy tańca z ogniem od kuchni, będzie mógł poznać jego podstawy. Na początek pójdą w ruch piłeczki tenisowe i długie skarpety. Dlaczego tak? O tym opowie prowadząca. Warsztat kuglarstwa to m.in. zabawa z KOORDYNACJĄ, sporo ruchu i podpowiedzi, jak stworzyć sobie w domowych warunkach sprzęt, żeby ćwiczyć te sprawności na co dzień.

Warsztat odbędzie się na powietrzu, organizatorzy proszą o zadbanie o odpowiedni ubiór.

Survival miejski

23.02.2021 | godz. 17:00 | Warszawska 55
Jak przeżyć w mieście i się nie zgubić? To opcja dla tych, którzy chcą zobaczyć i dowiedzieć się, jak się przygotować do przetrwania w niesprzyjających warunkach DUŻEJ AGLOMERACJI. Poszukamy sposobów i możliwości przetrwania w zagęszczeniu uwarunkowań społecznych. Co może pomóc w niespodziewanej sytuacji?

Nie bój się pytać

25.02.2021 | godz. 17:00 | Warszawska 55
Dzieci nie boją się pytać. Pytają o wszystko! Tak poznają świat. Z biegiem czasu ta lekkość w nas trochę zanika. Dużo więcej zgadujemy, domyślamy się i często chcemy, żeby inni też się domyślali. Jakby znikała w nas ciekawość. Ile przez to gubimy? Ten warsztat będzie o budzeniu ciekawości i pytaniu głównie samego siebie. Dlaczego? Bo w sobie MAMY ODPOWIEDZI. Chodzi tylko o odwagę ich wydobywania.

Zróbmy ogień

3.03.2021 | godz. 17:00 | Bażantarnia

Tym razem spotkanie w Bażantarni. Survival leśny w wersji mini, z treningiem podstawowej umiejętności, czyli ROZPALANIA OGNISKA. Prosta sprawa? Może niekoniecznie w czasach, gdy królują grille z rozpałką. A co zrobić, gdy mamy otwartą przestrzeń i to, co daje natura? Jak poradzić sobie zwłaszcza teraz, gdy drewno jest mokre? 
Będzie ogień, więc będzie można przyrządzić sobie coś na ciepło. Tutaj króluje pełna dowolność – każdy uczestnik warsztatu przynosi ze sobą to, co chciałby nad ogniem przygotować.
Dokładne miejsce spotkania będzie podane w odpowiedzi na zgłoszenie.
Wszystkie warsztaty odbywają się na żywo. Są bezpłatne i kierowane do młodzieży w wieku 15-21 lat. Ze względu na obostrzenia, liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/rpfmr

To dopiero początek tego, co będzie się dziać na Warszawskiej 55. Ekipa z FAS-u, z hasłem „łap kompas!”, stawia na młodzież, która dzisiaj szczególnie tego kompasu potrzebuje. Dla każdego to będzie oznaczać co innego. Czasem to potrzeba znalezienia swojej przestrzeni do działania i spotkań, której młodym w Elblągu brakuje. Czasem to potrzeba poznania nowych ludzi albo zauważenia samego siebie i przypomnienia sobie o własnych marzeniach. 

Informacje o tym, co będzie się działo na Warszawskiej dla młodych, można znaleźć na fanpage'u Kompasu (https://www.facebook.com/kompas.elblag). Zapraszamy też do bezpośredniego kontaktu na maila: [email protected] 

„FAS-cynaci – kompas życia” to projekt realizowany przez Forum Animatorów Społecznych z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Red.

www.expresselblag.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe