Bimbrownia w Pasłęku

  • 17.02.2021, 11:21
  • www.expresselblag.pl
Bimbrownia w Pasłęku
Sporym zaskoczeniem pewien 42-latek z okolic Pasłęka zareagował na wizytę policjantów Wydział do walki z przestępczością gospodarczą, którzy przyjechali do niego na przeszukanie. W przydomowym pomieszczeniu gospodarczym mężczyzna miał nielegalną wytwórnie wysokoprocentowego alkoholu.

 

Destylator, 3 beczki o łącznej zawartości ponad 500 litrów z półproduktem, 60 litrów gotowego do rozlania alkoholu a także ponad 50 półlitrowych butelek opatrzonych etykietami z „marką” sugerującą, że zawartość procentowa trunku jest na poziomie 50 procent.

Dodatkowo urządzenia do zakładania zakrętek i cały sprzęt do produkcji alkoholu. To wszystko zabezpieczyli policjanci Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. 42-letniemu mężczyźnie grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wyrabianie bowiem alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli alkohol etylowy jest znacznej wartości, osoba go wytwarzająca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

j21
j21 17.02.2021, 16:38
"Wyrabianie bowiem alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru". Dotyczy to przedsiebiorców a nie osób fizycznych. Widocznie to umknęło redakcji.
Babcia Jagódka
Babcia Jagódka 17.02.2021, 15:39
Co za czasy! Już za porządnych destylatorów się biorą.
Koneser
Koneser 17.02.2021, 11:54
Wspaniały to był smak, nie zapomnę go nigdy

Pozostałe