×

Elbląg: Zagłodziła psa na śmierć. Usłyszała zarzuty [WIDEO+18]

  • 28.01.2019, 09:17 (aktualizacja 28.01.2019, 09:26)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
video-1543228223.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Policjanci z Elbląga pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 3-letniej suczki, która na łańcuchu w jednym z gospodarstw na terenie gminy Godkowo (pow. elbląski) konała z głodu przez kilka tygodniu - wracamy do tematu!

 

Jak udało nam się ustalić 42-letnia kobieta pod koniec grudnia usłyszała zarzuty:

"42 -letnia kobieta w grudniu usłyszała zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem(pies  bez pokarmu i wody). Kobiecie grozi kara do 5 lat"

-  mówi w rozmowie z nami Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

To zarzut z art. 35. ust. 2 och. zw: jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

- wyjaśnia Jakub Sawicki.

Przypomnijmy, 13 listopada pracownicy schroniska "Psi-Raj" w Pasłęku dostali informację, że na terenie jednej z posesji w gminie Godkowo (pow. elbląski) pies kona na łańcuchu. Natychmiast powiadomili policjantów i wspólnie pojechali na miejsce. Zgłoszenie się potwierdziło. Suczka w wieku około 3 lat, na łańcuchu, leżała przed budą. Była już w stanie agonalnym. Niemniej jednak funkcjonariusze przewieźli ją do lekarza. Pomimo natychmiastowej pomocy weterynarza, nie udało się jej uratować. Była skrajnie wygłodzona. Lekarz określił jej stan jako śmierć głodową. Zwierzę mogło cierpieć i umierać przez kilka tygodni.

42-letnia właścicielka psa była pobudzona i agresywna wobec funkcjonariuszy. Nie poczuwała się do winy. Powiedziała jedynie, że zauważyła, że pies źle się czuję. Sprawa jest nadal wyjaśniana. Cały czas policjanci czekają na opinię biegłego, który po sekcji zwłok zwierzęcia ustali dokładną przyczynę jego śmierci. Nie budzi wątpliwości fakt, że zwierzę zostało znalezione w stanie agonalnym. Ważyło niecałe 3 kg, gdzie powinno ważyć co najmniej 8 kg.
     

Łukasz Nosarzewski
     

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fgv
Fgv 28.01.2019, 13:13
Za zaglodzenie psa 5 lat za skatowanie dziecka nie co wiecej 8 lat ja pierdziele 🤔😱
józek  Polska b
józek Polska b 28.01.2019, 11:41
CO się z tymi ludżmi dzieje morderstwa katowanie dziecka znęcanie się nad zwierzętami,,,,,czy coś lub ktoś zatrzyma falę agresji o patologicznych zachowań???
Lola
Lola 28.01.2019, 11:12
Mam nadzieję że te sznaxisko dostanie za swoje ale zdechnie gorzej niż ten pies. Życzę jej z całego serca
pop
pop 28.01.2019, 11:13
nazywajmy rzeczy po imieniu. SZMACISKO

Pozostałe