Wspólna akcja policji, straży granicznej i Urzędu Morskiego na Mierzei Wiślanej

  • 26.01.2021, 18:22
  • www.ExpressElblag.pl
Wspólna akcja policji, straży granicznej i Urzędu Morskiego na Mierzei Wiślanej fot. policja
Na terenie Mierzei Wiślanej została przeprowadzona wspólna akcja Policji z Urzędem Morskim i Strażą Graniczną mająca na celu zapobieganie dewastacji środowiska przez osoby wydobywające bursztyn. To nie ostatnie takie działania.

 

Nielegalne wydobycie bursztynu prowadzi do kompletnej dewastacji środowiska. W trakcie wydobywania bursztynu uszkadzany jest system korzeniowy drzew, który powoduje ich obumieranie i finalnie przewracanie się ich. Po wydobyciu pozostają głębokie jamy niewidoczne w ściółce leśnej, które stwarzają zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Ponadto w trakcie prac często zaśmiecany jest las. Osoby trudniące się tym procederem często rozrzucają w lesie śmieci np. resztki poniszczonych plastikowych rur, starych węży strażackich, butelki, puszki i wiele innych. 

Aby temu zapobiec nowodworscy funkcjonariusze wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Morskiego w Gdyni i funkcjonariuszami Straży Granicznej z Krynicy Morskiej przeprowadzili działania, których głównym celem było zapobieganie dewastacji środowiska przez osoby wydobywające nielegalnie bursztyn oraz niedopuszczenie do poruszania się osób samochodami w rejonie plaż.

Działania zostały przeprowadzone w nocy i polegały na patrolowaniu rejonu plaży i terenów leśnych od Piasków do Mikoszewa. To nie ostatnia wspólna akcja. Działania będą prowadzone cyklicznie.

Źródło: Policja w Nowym Dworze Gdańskim

www.ExpressElblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Daniel
Daniel 30.01.2021, 20:40
Jeszcze nasze służby powinny wyjaśnić te siatki bez oznakowania co PZW Elbląg postawiło w rezerwacie przyrody Drużno na szlaku w dniu 01.01.2021 (czy PZW ma prawo stawiać bez oznakowania w święta i dni wolne sieci?) narazili służby na niebezpieczeństwo utraty zdrowia życia, oraz na zniszczenie, uszkodzenie drogiego sprzętu pływającego Policji i Straży Granicznej.
nis
nis 27.01.2021, 10:12
i bardzo dobrze

Pozostałe