Oszustwo na pracownika banku w Elblągu!

  • 13.01.2021, 13:37
  • www.expresselblag.pl
Oszustwo na pracownika banku w Elblągu!
Uwaga na nietypowe oszustwo. Doświadczyła go wczoraj mieszkanka Elbląga. Zadzwoniła do niej nieznana kobieta podająca się za pracownika sektora bezpieczeństwa jednego z banków i poinformowała o próbie wypłacenia z jej konta kwoty 800 złotych.

 

Zdarzenie miało miejsce wczoraj. Kobieta, która przedstawiła się jak pracownik banku najpierw poinformowała o próbie wypłacenia z konta kwoty 800 złotych a następnie poleciła by zainstalować w telefonie aplikację do przeskanowania urządzenia. Wszystko po to „aby poprawić bezpieczeństwo”. Jak się okazało aplikacja była do zdalnego kontrolowania telefonu i miała na celu pozyskanie kodów do wypłaty pieniędzy z konta. Kobieta nie dała się nabrać oszustce i się rozłączyła. Informujemy o takim zdarzeniu ponieważ podobne próby mogą mieć jeszcze miejsce.

Przypominamy:

Nie instalujmy nieznanych nam aplikacji w telefonie, a podając numer id dajemy możliwość zdalnego sterowania naszym urządzeniem. Jeżeli jest ono powiązane z naszym kontem bankowym a tak jest najczęściej, nietrudno domyślić się późniejszych konsekwencji.

Ponadto bank nigdy nie prosi o podanie haseł, kodów, e-maili czy numerów id. Bank jest w posiadaniu tych informacji. Jeżeli więc ktoś kieruje taką prośbę przez telefon, sms, mail to na pewno nie jest pracownikiem banku a próbuje wyłudzić nasze dane a w konsekwencji pieniądze.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe