Strażacy uratowali sarnę

  • 13.01.2021, 10:05
  • www.expresselblag.pl
Strażacy uratowali sarnę
10 stycznia br. około godziny 10:45 strażacy otrzymali zgłoszenie o topiącej się w Kanale Elbląskim sarnie. Zdarzenie miało miejsce w gm. Rychliki między pochylniami Jelenie i Oleśnica (powiat elbląski).

 

ako pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli druhowie z OPS Jelonki. Strażacy używając specjalistycznych ubrań i sań lodowych dotarli do wycieńczonego zwierzęcia po cienkim i pękającym lodzie, a następnie ewakuowali je bezpiecznie na brzeg. Tam zmarznięte, osłabione i wystraszone zwierzę zostało okryte folią termiczną i kocem, po czym zostało przekazane przybyłemu na miejsce pracownikowi tymczasowego ośrodka pielęgnacji zwierząt w Młynarach.

W działaniach uczestniczyły trzy zastępy strażaków, z OSP Jelonki i JRG nr 3 Pasłęk.

Zdarzenie to potwierdza potrzebę inwestowania w sprzęt ratowniczy i szkolenia strażaków. Powinno być także przestrogą dla osób, które ryzykują życiem wchodząc na kruchy lód.

Strażacy apelują i ostrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte akweny! W tym okresie apel dotyczy głównie rodziców oraz dzieci, które są w trakcie ferii zimowych - - Lód może się okazać śmiertelną pułapką!

Opracowanie: mł. asp. Dawid Rogożyński

Zdjęcia: OSP Jelonki

www.expresselblag.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

NadszyszkownikKilkujadek
NadszyszkownikKilkujadek 13.01.2021, 15:08
Brawo :-).Super :-)
arko124@wp
[email protected] 13.01.2021, 11:07
Szacunek dla tych ludzi szacunek szacunek

Pozostałe