×

Siostry usłyszały zarzuty. Policja w Elblągu zamknęła rodzinny biznes!

  • 24.01.2019, 13:44
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Siostry usłyszały zarzuty. Policja w Elblągu zamknęła rodzinny biznes! fot. KMP Elbląg
Samych kradzieży, które śledczy zarzucają podejrzanym jest blisko 40, a łączna wartość zabranych z półek sklepowych perfum to co najmniej 10.000 złotych. W tej sprawie policjanci zatrzymali dwie siostry i mężczyznę, który im towarzyszył. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Nad sprawą policjanci pracowali od września ubr. Po 4 miesiącach skrupulatnego dochodzenia, zatrzymali dwie kobiety w wieku 25 i 22 lat oraz 30-letniego partnera tej ostatniej.

Cała trójka jest podejrzana o kradzieże markowych perfum w drogeriach na terenie Elbląga. Blisko 40 tych czynów jest wstępnie rozpoznanych przez śledczych i nie wykluczają oni kolejnych, które mogą „dojść” w trakcie czynności. Podczas przesłuchań podejrzani przyznali się do kradzieży. Jedna z kobiet nawet stwierdziła: „Zawsze chowałam te rzeczy do torebki i wychodziłyśmy bez płacenia…”.

Policjanci ustalili wstępne straty sklepów na kwotę około 10.000 złotych. O ile mechanizm działania sprawców był dość oczywisty, bo zabrane z półek sklepowych perfumy chowali do torebek, to już samo wykorzystywanie dziecięcego wózka, a w nim kilkumiesięcznego malucha, co najmniej niemoralne. Takie działanie było celowe i głównie chodziło o zmylenie obsługi sklepów, co do intencji samych sprawców. Ponadto kosz pod wózkiem był wykorzystywany, jako podręczny „magazyn” na skradzione przedmioty. A było ich naprawdę sporo.

Policjanci szacują, że z jednych tylko „zakupów” w jednej drogerii, mogło być ich nawet kilkadziesiąt. Były to głównie markowe wody toaletowe, perfumy oraz kosmetyki pielęgnacyjne.

Z ustaleń śledczych wynika, że większość z tych rzeczy była pokątnie sprzedawana. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Nie byli wcześniej karani. Policjanci nie wykluczają w tej sprawie kolejnych zatrzymań. Podejrzanym o kradzieże grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe