Przejście dla pieszych na Al. Grunwaldzkiej zostanie zmodernizowane

  • 23.01.2019, 20:06 (aktualizacja 24.01.2019, 15:23)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Przejście dla pieszych na Al. Grunwaldzkiej zostanie zmodernizowane fot. KMP Elbląg
Urząd Miasta złoży wniosek do programu "Razem bezpieczniej" o dofinansowanie przebudowy przejścia dla pieszych na Al. Grunwaldzkiej przy tzw. hali elzamowskiej.

 

"Zmodernizowane przejście będzie miało charakter przejścia aktywnego, jakie funkcjonuje przez ul. Nowowiejską oraz dodatkowo zostanie przed przejściem z obu kierunków jazdy naniesiona dodatkowa specjalna warstwa ułatwiająca hamowanie pojazdów i wyróżniająca się inną barwą ostrzegając kierowców przed miejscem niebezpiecznym"

- poinformował Krzysztof Konert, radny z ramienia KW Witolda Wróblewskiego.

Z całą pewnością zastosowanie tych nowych rozwiązań zwiększy bezpieczeństwo pieszych, w miarę posiadanych obecnie możliwości i uwzględniając interes pieszych.Dodatkowo rozważane jest wprowadzenie na terenie niektórych osiedli w mieście , które można wyodrębnić urbanistycznie, stref ograniczonej prędkości oznaczonych znakiem B-43. W rejonie tych stref wprowadzono by zasadę funkcjonowania wyłącznie skrzyżowań równorzędnych.

- dodaje Krzysztof Konert.

Zdaniem radnego takie rozwiązanie ograniczy prędkość na terenie osiedla przy zastosowaniu mniejszej liczby znaków drogowych, co poprawi estetykę osiedli oraz zmniejszy koszty utrzymania znaków drogowych w mieście.

Do tematu będziemy wracać.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Elblążanka
Elblążanka 25.01.2019, 12:09
Lepiej żeby zrobili tak oznaczone przejście jak jest na ul. Bema 80 przy ośrodku zdrowia. Oświetlony znak oraz w asfalcie na całą szerokość jezdni są zamontowane grzybki oświetlone 2 kolorowe oraz zamontowany czujnik ruchu czyli jak pieszy podchodzi do przejścia wszytko się zapala! Takie oznakowanie jest widoczne z dużej odległości !!! Tak powinni zrobić na wszystkich przejściach dla pieszych !!!!!
muzyk64
muzyk64 24.01.2019, 21:50
Problem że to jedna z głównych ulic miasta dwu pasmówka i jeszcze tramwaj.Sporo jak dla pieszego .Zapewne wielu kierowców nie wie że jest to przejście jednoetapowe. Co oznacza że gdy zaczynam przechodzic wszycy sie zatrzymują.Lecz to tylko fikcja..Jestem za tym aby byl tam monitoring z odpowiednim ostrzeżeniem.To mysle bardziej zmobilizyje kierowców i nieuchronność kary..
Kierowca
Kierowca 24.01.2019, 07:51
Ktoś tu nie płaci mandatów bo mandaty idą na urząd skarbowy w Opolu a nie na UM
Leon
Leon 24.01.2019, 06:36
Ten system nie zda egzaminu.na ul Nowowiejskiej juz nie dzialatak jak to powinno byc wyrzucenie pieniedzy w bloto .A na ul Grunwaldzkiej lepiej ustawic kilka radarow to moze nie bylo by problemu a szczególnie po 20.00 rajd samochodowy parkowanie na chodnikach przed aptekami a POLICJI zero .Zle sie dzieje brak pieniedzy naresort policyjny i braki kadrowe ale pieniadze sa na ulicy i mandaty powinny byc dla policji.a ni dla U M
zorronict
zorronict 23.01.2019, 20:44
ten konert to ma głowę, zna się chłopina :)

Pozostałe