Policja w Pasłęku zatrzymała sprawców dewastacji miejsca upamiętniającego Jana Pawła II

  • 18.11.2020, 14:11
  • www.expresselblag.pl
Policja w Pasłęku zatrzymała sprawców dewastacji miejsca upamiętniającego Jana Pawła II
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pasłęku ustalili sprawców dewastacji, która miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę w Pasłęckim Parku Ekologicznym. Okazało się, że jest to 17-latek oraz dwóch 16-latków. 17-latek usłyszał już zarzuty. W przypadku jego o rok młodszych kolegów informacja w ich sprawie trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

 

Przypomnijmy: zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę. Grupa młodych osób spędzała czas w pasłęckim Parku Ekologicznym. W pewnym momencie 17-latek zaczął kopać w płot ogradzający posadzony w tym miejscu Dąb Papieski, dołączyli do niego 16-latkowie, do wody wrzucono również stojącą tam ławkę oraz uszkodzono niewielką kapliczkę.

Działania policjantów z Pasłęka w szybkim czasie doprowadziły do ustalenia sprawców dewastacji. Ci ostatni przyznali, że zrobili to „przez głupotę”. Szkody wyceniono na 1500 złotych. 17-latek usłyszał już zarzuty z art. 288 Kodeksu Karnego.

Za taki czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jego dwaj o rok młodsi koledzy odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mecenas
mecenas 19.11.2020, 21:38
Zapłacą za poczynione szkody i kropka
Zamfir
Zamfir 18.11.2020, 15:22
Do 5 lat więzienia za kopanie płotu i uszkodzenie ławki ? ,a szkody za 1500 zł. To ile powinno być za dziesiątki milionów wydanych bezprawnie na druki przez Pocztę Polską?

Pozostałe