Świętował urodziny córki, następna impreza może się odbyć w więzieniu

  • 17.11.2020, 13:59
  • www.expresselblag.pl
Świętował urodziny córki, następna impreza może się odbyć w więzieniu
Ponad promil alkoholu w organizmie miał 26-letni kierowca volkswagena, który najechał na tył innego samochodu. Wiózł trzech pasażerów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjantom tłumaczył się, że dzień wcześniej świętował urodziny córki i jeszcze nie wytrzeźwiał. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Kolizja miała miejsce w poniedziałek (16.11.2020r.) około godziny 8.00 przy ul. Szarych Szeregów  w Elblągu. Zderzyły się dwa volkswageny T5. Sprawcą był 26-letni mieszkaniec powiatu bartoszyckiego. Najechał na tył furgonetki, której kierowca rozładowywał towar do sklepu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawca kolizji przyznał, że dzień wcześniej pił alkohol i  świętował urodziny córki. Teraz za swoja lekkomyślność odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdecydowana większość kierowców osób, u których został wykryty alkohol podczas kontroli spożywała go dzień wcześniej. Niezwykle częste są dramaty osób ponoszących poważne konsekwencje prawne takiego zachowania. Odbierane jest im prawo jazdy, nałożona wysoka grzywna, a nawet dochodzi do ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Gdy we krwi kierowcy zostanie stwierdzone powyżej 0,5 prom. alkoholu, jest to przestępstwo, za które grozi od 3 do 15 lat pozbawienia prawa jazdy. Jeśli pijany kierowca doprowadzi do wypadku, zostaje dożywotnio pozbawiony uprawnień, podlega grzywnie oraz obowiązkowemu świadczeniu od 5 tys. do 60 tys. zł.

Policjanci ostrzegają przed lekkomyślnością.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Juśko
Juśko 18.11.2020, 10:21
To Kuziel?
Sjwj
Sjwj 17.11.2020, 15:03
A pozniej nasz śmieszny rząd płacze że nie ma kasy ..dlaczego ? Dlatego że lądują do pudła za głupoty . Grzywnę wysoka nałożyć i tyle
Kuzlo
Kuzlo 18.11.2020, 10:46
*** mnie to obchodzi. *** falkona z Dębowej

Pozostałe