Muzeum skorzysta ze środków programu Polska-Rosja! Dolinka bez wsparcia...

  • 21.01.2019, 15:44 (aktualizacja 23.01.2019, 22:20)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Muzeum skorzysta ze środków programu Polska-Rosja! Dolinka bez wsparcia... fot. Truso.tv
Wspólny Komitet Monitorujący Program Polska-Rosja zatwierdził projekty złożone w celu tematycznym „Dziedzictwo”. Wsparcie z funduszy otrzyma Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, które jest partnerem w dwóch projektach transgranicznych. Natomiast projekt, który miał zmienić oblicze Parku Dolinka... nie otrzymał dofinansowania.

 

Elbląskie Muzeum jest partnerem w dwóch projektach transgranicznych „Muzea ponad granicami. Etap II” [beneficjentem wiodącym jest Muzeum “Brama Frydlandzka”]  i „Odyseja Bałtycka – Tworzenie wspólnego obszaru historycznego i kulturowego” [ beneficjentem wiodącym jest Administracja Miasta Zielenogradsk ].

W ramach pierwszego projektu Muzeum m.in. wykona ogrodzenie oraz będzie kontynuować program „Świadectwa” [m.in. realizacja filmu, cyklu wywiadów z mieszkańcami, którzy osiedlili się w Elblągu po II wojnie światowej].

Odyseja Bałtycka to projekt badawczy, w ramach którego muzeum będzie prowadzić badania archeologiczne. Na tę chwilę nie wiadomo jakie środki Muzeum pozyska z Programu Polska-Rosja.

Na liście beneficjentów nie znalazł się wspólny projekt Elbląga i Kaliningradu na rewitalizację parków miejskich. Przypomnijmy, w ramach projektu transgranicznego władze miasta planowały za ok. 1,3 mln euro zmienić oblicze Parku Dolinka.

Od ul. Górnośląskiej do ul. Spacerowej miały się pojawić m.in. stoły do ping-ponga i szachów, siłownia plenerowa, leżaki, mała scena, plac zabaw dedykowany różnym grupom wiekowym, strefa seniora, a także "górka", czyli miejsce, w którym znajdą się zjeżdżalnie i elementy pozwalające się wspinać. 

Do tematu będziemy wracać. 

Jacek Żukowski

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jaa468
jaa468 22.01.2019, 10:26
Dla dolinki i stołów do ping-ponga zostaje budżet obywatelski
Milk
Milk 21.01.2019, 16:13
Hmm
Czyli nowości w muzeum. Kolejne projekty. Dobra robota.

Pozostałe