"PiS może eskalować napięcie, by wprowadzić stan wyjątkowy"

  • 27.10.2020, 22:57 (aktualizacja 27.10.2020, 23:18)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
"PiS może eskalować napięcie, by wprowadzić stan wyjątkowy" fot. Łukasz Nosarzewski/Ilustracja do tekstu
Dziś, 27 października Jarosław Kaczyński, Wicepremier ds bezpieczeństwa wygłosił oświadczenie związane z wyrokiem TK dotyczącego wykonania aborcji z powodu wad płodu, internauci porównali wystąpienie do wystąpienia Jaruzelskiego, który ogłaszał stan wojenny.

 

-" Mamy ciężkie stadium epidemii covid, mamy stan, w którym wszelkie zgromadzenia powyżej 5 osób są zakazane, mamy stan, w którym te demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi. Ci, którzy do nich wzywają ale także ci, którzy w nich uczestniczą sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się poważnego przestępstwa"

- mówi wicepremier Jarosław Kaczyński.

-"Władze mają nie tyko prawo ale przede wszystkim obowiązek przeciwstawianiu się tego rodzaju wydarzeniom."

- dodał wicepremier Jarosław Kaczyński.

"Jarosław Kaczyński dolał benzyny do ognia, zapowiedział wojnę z tymi, którzy są dziś na protestach, wezwał członków PIS i zwolenników do czynnej obrony kościołów, demokracji i patriotyzmu" (...) To jest mowa człowieka, który stracił już kontrolę nad tym co gada, to jest mowa człowieka opętanego z jednej strony lękiem przed utratą władzy, a z drugiej nieposiadającego już żadnych hamulców"

- skomentował Szymon Hołownia, były kandydat na Prezydenta Polski.

O komentarz poprosiliśmy senatora z Elbląga Jerzego Wcisłę:

 -"Nie wykluczam, że PiS może eskalować napięcie, by wprowadzić stan wyjątkowy. I to nie z powodu orzeczenia TK - to może być pretekst - ale dlatego, że nie radzą sobie z epidemią. Za chwilę może się okazać, że służba zdrowia się zatka - trzeba będzie na kogoś zrzucić odpowiedzialność i podjąć "twarde" decyzje. Oprócz jednej: dymisja rządu."

- mówił nam senator Jerzy Wcisła.

Tymczasem ONR powołuje Brygady Narodowe:

W związku z gwałtownie rosnącą falą skrajnie lewicowej agresji, która wymierzona jest w dużej mierze w Kościół i miejsca kultu religijnego oraz pamięci narodowej, Zarząd Główny Obozu Narodowo-Radykalnego ogłasza powołanie do życia Brygad Narodowych.

Głównym Celem tej inicjatywy jest stworzenie struktury zajmującej się ochroną społeczeństwa polskiego, obiektów religijnych i wydarzeń patriotycznych przed bojówkarskimi atakami oraz prowokacjami ze strony neomarksistów, będących kolejnym wcieleniem bolszewizmu.

- informuje ONR.

Z podobnym apelem zwróciła się również organizacja Elbląscy Patrioci.

Łukasz Nosarzewski

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

chin
chin 28.10.2020, 08:46
przypomnę że już w maju PO wzywało rząd do wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. No i chyba jest normalne że trzeba bronić się przed faszystami latającymi po ulicach i ogłaszających "to jest wojna", nawet swoje logo wymyślili podobne do niemieckiego "ss" z czasów II wojny.
Bazyli
Bazyli 28.10.2020, 08:37
Jeżeli redakcja nie zacznie moderować wpisów osobników którzy sugerują wieszanie ludzi którzy w ich ignoranckim mniemaniu są jakoby faszystami zgłoszę te wpisy i sam portal do prokuratury . Dość już tego chamstwa rozzuchwalonych bezkarnością z ostatnich dni różnych obywateli(?) .
j.w
j.w 28.10.2020, 07:24
Zwraca się do faszystów o pomoc no jaja w biały dzień normalnie.Człowieku po wojnie byś wisiał za takie coś.
j.w
j.w 28.10.2020, 07:21
I faszyszci będą bronić świątyń od lat nic się nie zmienia w tej kwestii

Pozostałe