Wicepremier Kaczyński: "Demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi"

  • 27.10.2020, 18:17 (aktualizacja 27.10.2020, 18:37)
  • www.ExpressElblag.pl
Wicepremier Kaczyński: "Demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi" Ilustracja do tekstu
Wicepremier Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie w sprawie wyroku TK dotyczącego aborcji wykonanej z powodu wad płodu.

 

-" Mamy ciężkie stadium epidemii covid, mamy stan, w którym wszelkie zgromadzenia powyżej 5 osób są zakazane, mamy stan, w którym te demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi. Ci, którzy do nich wzywają ale także ci, którzy w nich uczestniczą sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się poważnego przestępstwa"

- mówi wicepremier Jarosław Kaczyński.

-"Władze mają nie tyko prawo ale przede wszystkim obowiązek przeciwstawianiu się tego rodzaju wydarzeniom."

- dodał wicepremier Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński wezwał również członków PiS do obrony kościołów:

-"jest dziś, czas w którym musimy umieć powiedzieć, nie, powiedzieć nie temu wszystkiemu co może nas zniszczyć, ale to zależy od nas, to zależy od Państwa, jego aparatu, ale przede wszystkim od nas (...) obrońmy Polskę"

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński jest wicepremierem do spraw bezpieczeństwa. Sprawuje nadzór, koordynację nad kilkoma resortami: spraw wewnętrznych i administracji, sprawiedliwości i obrony narodowej.

Oświadczenie Wicepremiera:

 

Łukasz Nosarzewski

 

www.ExpressElblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KOT
KOT 28.10.2020, 13:16
Dobrze,że maszerują.
A tych staruchów,co poszli na wybory,to ich pognać.
Przecież z wirusem się uporał rząd w lipcu.Tak twierdził premier.Nie rozumiem,dlaczego kościołów nie zamknięto w trosce o seniorów?!Co ojciec dyrektor by zubożał?!
Kałasznikowa
Kałasznikowa 27.10.2020, 23:16
Wojsko na ulice i strzelac, w koncu bedzie spokoj.
Bc
Bc 28.10.2020, 18:43
Widać że jesteś gałganem!!
Jaaaaaaa
Jaaaaaaa 27.10.2020, 21:02
Pognać pałami te zwyrodnialstwo co maszeruję teraz po ulicach
Tomek
Tomek 27.10.2020, 19:59
jarosławie kaczyński jeżeli podlega ci ministerstwo sprawiedliwości I słuzby specjalne to może publicznie wyjaśnisz postępowania których nie chce się wyjaśnić ZIOBRZE prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów ŻW wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu w latach 206/07 i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator KAROL KOPCZYK mimo iż potwierdził w aktach sprawy fakt zatajenia informacji przez Mackiewicza nie postawił mu zarzutów Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r .BŁASZCZAK lub Komendant Żandarmerii niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 8 lat na temat zakresu i wyników kontroli. Dlaczego Komendant Żandarmerii woli pisac bezskuteczne doniesienia do prokuratury rejonowej w sprawie znieważania funkcjonariuszy żandarmerii zamiast publicznie odpowiedzieć na pytania. 25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )? Dlaczego do dnia dzisiejszego nie udzielono odpowiedzi autorom petycji. W marcu 2020r Żelazek został zwolniony z zajmowanego stanowiska bez podaniu powodów . Żądamy podania do publicznej wiadomości przyczyn tego odwołania.

Pozostałe