×

Facebook przejmie nasze zdjęcia i dane?

  • 20.01.2019, 12:35
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Facebook przejmie nasze zdjęcia i dane? fot. pixabay/ilustracja do tekstu
"NIE ZAPOMNIJ OSTATECZNY TERMIN JEST DZISIAJ!!! Wszystko, staje się publiczne od 19.01.2019r !. Nawet wiadomości, które zostały usunięte lub zdjęcia, które nie zostały zatwierdzone" - tak brzmi początek wiadomości, która rozsyłana jest ostatnio przez użytkowników Facebooka. Jednak jest to nic innego jak internetowy łańcuszek.

 

NIE ZAPOMNIJ OSTATECZNY TERMIN JEST DZISIAJ!!! Wszystko, staje się publiczne od jutra. Nawet wiadomości, które zostały usunięte lub zdjęcia, które nie zostały zatwierdzone. To nic nie kosztuje za zwykłą kopię i wklej, lepiej niż przepraszam. Kanał 13 news wspomniał o zmianach w polityce ochrony prywatności facebooka. Nie daję dla facebooka ani żadnego podmiotu powiązanego z facebookiem pozwolenie na korzystanie z moich zdjęć, informacji, wiadomości lub postów, zarówno z przeszłości, jak i przyszłych. Z tym oświadczeniem, zauważyłem na facebooku, że jest surowo zabronione do ujawnienia, kopiowania, dystrybucji lub podejmowania wszelkich innych działań przeciwko mnie w zależności od tego profilu i / lub jego treści. Treść tego profilu składa się z prywatnych i poufnych informacji. Naruszenie prywatności może być karane przez prawo (ucc 1-308-1 1 308-103 i status Rzymu). UWAGA: Facebook jest teraz podmiotem publicznym. Wszyscy członkowie muszą opublikować taką notatkę. Jeśli wolisz, możesz skopiować i wkleić tę wersję. Jeśli nie opublikujesz oświadczenia co najmniej raz, będzie on automatycznie upoważniony do korzystania z Twoich zdjęć, jak również informacji zawartych w aktualizacji statusu profilu. Nie dziel się. Kopiuj i wklej

Taki łancuszek krąży na Facebooku od kilu dni.

Takie łańcuszki, które pojawiają się co pewien czas od wielu lat, bazują na strachu przed tym, że nasze dane osobowe staną się własnością Facebooka. Przypomnijmy, że kwestie ochrony takich danych, jak i praw autorskich regulują właściwe ustawy, a nie międzynarodowe konwencje.

- przypomina Onet.

Facebook nie może ot tak przejąć naszych zdjęć. Prawa autorskie osobiste, czyli do autorstwa danego dzieła, czy kontroli nad sposobem korzystania z niego, są niezbywalne. 

Źródło: Bezprawnik/Onet

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe