Sprzeciw rośnie w siłę. Ponad 1000 protestujących w Elblągu

  • 26.10.2020, 19:36 (aktualizacja 26.10.2020, 19:54)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Sprzeciw rośnie w siłę. Ponad 1000 protestujących w Elblągu fot. Łukasz Nosarzewski
Ponad 1000 osób wzięło dziś (26 października) udział w wydarzeniu organizowanym przez Elbląski Strajk Kobiet - "Blokada Elbląg". To dotychczas największy protest w naszym mieście dotyczący orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wykonanej z powodu wad płodu.

 

Protestujący przeszli ulicami Elbląga, tak jak w Nowym Dworze Gdańskim do protestu przyłączyli się rolnicy, pochód zabezpieczała elbląska policja.

Dzisiejszy protest okazał się największym dotychczas protestem w Elblągu, w miniony weekend na protesty przychodziło średnio od 200 do 500 osób, dziś było tych osób 2 razy więcej.

Tymczasem dzisiejszym rozporządzeniem Żandarmeria Wojskowa ma pomóc Policji „w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego”. Coraz głośniej również się mówi o tym, że rząd ma w planach wprowadzić kolejne restrykcje, jedną z nich ma być zakaz poruszania się.

 

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Eryk
Eryk 27.10.2020, 18:44
żądanie ustawy identycznej z dekretem Hitlera z 3 marca 1943 roku i odwoływanie się do symboliki nazistowsko hitlerowskiej to mogą w Polsce robić tylko totalni ZWYRODNIALCY gdzie osobnicy z tymi insygniami wymordowali 6 mln obywateli !!!
Marcin
Marcin 27.10.2020, 22:50
W III Rzeszy aborcja była zakazany ruski trolu!
Realista
Realista 27.10.2020, 18:53
Nie stać cie na nic merytorycznego.
Tak większość pieniaczy, jedziesz na emocjach. Spoko, uważasz że masz rację dawaj argumenty.
Eryk
Eryk 27.10.2020, 19:30
taki jesteś PRYMITYW i uważasz ze bestialskie wymordowanie 6 mln Polskich Obywateli to jazda na emocjach ?!?!
Jestem za
Jestem za 27.10.2020, 17:08
Maseczki nosimy na ustach i nosie.A te swastygi......to chore.
Monika
Monika 27.10.2020, 16:15
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/monika
babcia bigotka
babcia bigotka 27.10.2020, 11:44
Popieram młodych , to ich dotyczy głownie, chociaz uderza to w całe rodziny. Kochani ,jestem całym sercem z Wami ! , trzymajcie się .
Madka
Madka 27.10.2020, 06:46
Tylko czekać jak na ulicach będą płonęły opony, a w ruch pojda koktaile Mołotowa.
Emila
Emila 26.10.2020, 23:00
Nie dla zbrodniarzy małych dzieci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie zabijaj!!!!!!!!
#pieklokobiet
#pieklokobiet 27.10.2020, 07:52
Idz se adoptuj takiego dzieciaka, albo jak tak chxesz to zycze z calego serca, zeby urodzilo ci sie amrtwe dziecko, albo nieuleczalna chorobą:)
Pani
Pani 27.10.2020, 09:46
Masz pewnie 16 lat tępaku. z chęcią pomasuje Cię pałą za takie słowa. Dawaj imie i nazwisko
Dhdjdj
Dhdjdj 27.10.2020, 07:36
Ogarnij o czym jest ustawa i co za soba niesie
Mój wybór moje sumienie
Mój wybór moje sumienie 26.10.2020, 21:18
60% tej parady to agresywna średnia wieku 16 lat...żenada...
remil77
remil77 27.10.2020, 01:05
przejrzałem cały film i szczerze średnia wieku osób protestujących jest powyżej 18 lat wiec te swoje hejterskie wypociny zachowaj dla siebie bo prawdopodobnie jesteś księdzem lub osobą popierającą obecną władze .
***** ***
***** *** 26.10.2020, 21:53
Za dwa lata te 16lat będą mogli głosować, budująca perspektywa 😉
mm263
mm263 26.10.2020, 20:50
Brawo dziewczyny!
Wika
Wika 26.10.2020, 20:45
Popieram protest !!!

Pozostałe